x-kom hosting

[5k+] Nowy PC do grania i ogólnych zastosowań

xLord Raydenx
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie

Po głębokiej lekturze odnośnie podzespołów komputerowych postanowiłem zbudować  swoj PC.

Normalnym jest ze mam wiele dylematów i wątpliwości. Mam nadzieje ze pomożecie mi je rozwiązać .

Wiec tak:

Komp ma mi służyć do grania i do ogólnych zastosowań . Nie mam zbyt dużo czasu na granie (dzieci, praca) ale wieczorami by sie trochę znalazło. Chciałbym pograć w nowe gry w Max detalach i przy dobrym fps.  Zależy mi by był cichy (mam ps4 który potrafi chodzić jak odkurzacz) dlatego postawiłem na Fractal Design R5 Windowed.

Reszta podzespołów wyglada mniej więcej tak:

PSU - Bequiet Pure power 10 500w

Ram - corsair 3000mhz 8 lub 16 GB 

cooler - fortis 3

ssd - goodram iridium 240 GB 

gpu - msi gtx 1060

hdd - mam seagate 1tb 7200rpm na sata

cpu i mobo - no i tu mam schody

 

Moj brat ma i5 4970k na płycie Asus deluxe i jak mówi, nie widzi wielkiej różnicy po oc na chyba 4.8ghz dlatego wrócił do stockowych ustawień .

Dlatego zastanawiam się czy brać płytę na chipsecie z270 i procka i5 7600k, czy jakaś tańsza płytę (b250, h270).

Procka nigdy nie podkręcałem , ale wiele na ten temat czytałem i chyba czyje się na siłach by to zrobić .

Jestem z tych ludzi którzy lubią mieć otwarta furtkę na ewentualne modernizacje , bez konieczności wymiany połowy podzespołów . (Choć grzebanie przy kompach sprawia mi dużo frajdy)

Co do płyty - podobnie. Wolałbym nie przepłacać, ale z drugiej strony chciałbym mieć możliwość łatwego upgradu w przyszłości i podpiecia czegokolwiek co mi się tam kiedyś umyśli. Po drugie wiem ze Windows przypisuje się do płyty i ewentualna, późniejsza jej wymiana jest nieco problemowa. ( kontakt z Microsoft itd)

Mam jeszcze monitor - stary LG Flatron L194wt c1440x900  z VGA i DVI-D. Myślałem , ze jeśli będzie działał z nowym kompem to będę go przez jakiś czas używał. A jeśli nie to kupię monitor od razu. Myślałem nad jakimś ips 25 cali od Dell albo Asusa FHD.

Budzet tak gdzieś w okolicach 5k, 6k...

Inaczej - jak będzie trzeba mogę go zwiększyć - żaden problem. Ale wiadomo :

taniej = lepiej:)))

Czekam na Wasze sugestie, komentarze, porady, za które z góry bardzo dziękuje.

Pozdrawiam

 

Acha z racji obudowy z oknem dobrze by było, gdyby to wszystko wizualnie miało jakieś ręce i nogi. Kompa mam zamiar składać oczywiście sam. Systemu tez nie mam

 

 

Nikt się nie wypowie? :(((

Dodam tylko, ze kompa chce kupić w przeciągu 2 miesięcy 

Edytowane przez xLord Raydenx

xLord Raydenx
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra widzę , ze odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, wiec proszę tylko o pomoc przy płycie z chipsetem z270

Asrock Fatality i 4

Asrock Fatality i 6

Msi Gaming m3

Asus Prime A

Ktora ? Tak do 800pln 

Edytowane przez xLord Raydenx
xLord Raydenx
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc . Zamówiłem Asus Strix z270f

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.