x-kom hosting

[3500] Na czym mogę zbić cenę tego zestawu?

greenscreen
utworzono
utworzono


Witam, mam zestaw, głównie oparty na kwietniowym zestawie z tej strony. Niestety cena łączna to około 3851,70zł, muszę to zbić do 3500zł. Co najlepiej tutaj mogę zmienić, zastąpić?

Komputer ma być przeznaczony głównie do grania.

 

Procesor: Intel Core i5-7400 (829zł)
Płyta główna: MSI H110M PRO-D (219zł)
Pamięć RAM: Crucial 8GB 1x8GB 2133MHZ DDR4 CL15 (269zł)
Karta graficzna: Gigabyte Radeon RX 470 4GB GAMING G1 (889zł)
Dysk twardy: WD Blue 1TB (217,80 zł)
Napęd DVD: ASUS DVD+/-RW DRW-24D5MT/BLK/B/AS (64,90zł)
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black (149zł)
Zasilacz: XFX Core TS 430W (189,90zł)
Dysk SSD: ADATA SU800 128GB (251,30zł)
Monitor: BenQ GW2270H (469zł)
Klawiatura: A4Tech KD-600L czarna (81,90zł)
Mysz: Tracer Battle Heroes Scout (22,90zł)

Głośniki: Creative Inspire T3300 (199zł)

Łącznie: 3851,70zł

 

Dodatkowo, pytanie, czy taki cooler jaki jest dołączany do procesora wystarczy, czy warto się zaopatrzyć w dodatkowy?

Youki
komentarz
komentarz

Procesor jest w wersji BOX, więc ooler jest dołączony.

Głośniki na początek to must have czy możesz je dokupić w czasie późniejszym?
Poza tym ta GPU jest niedostępna obecnie.

 

 

bemol911
komentarz
komentarz

Wybierz też inny sklep bo komputronik nie robi aktualizacji BIOSu a bez tego ten zestaw nie ruszy. 

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Biosy sa już aktualne (od końca lutego), zwłaszcza w tak popularnych płytach. Cenę można przy takim zamówieniu negocjować - za chwilkę podeślę ofertę na PW :) 

bemol911
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Wojciech Spychała napisał:

Biosy sa już aktualne (od końca lutego), zwłaszcza w tak popularnych płytach.

 

Taaaa, to ciekawe dlaczego w ciągu tego miesiąca dostałem kilka wiadomości od użytkowników którzy zakupili u was zestawy z tymi "popularnymi" płytami i zawsze problemem był nieaktualny BIOS. 

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Nie bardzo mam się jak to tego odnieść - nasz dział produkcji konsekwentnie potwierdza że płyty z dostaw po początku lutego, a już zwłaszcza tych kwietniowych, mają fabrycznie wgrany BIOS obsługujący Skylake. Możliwe, że sytuacje o których piszesz to zakup płyty/zestawu bezpośrednio w salonie, gdzie mogły na półce leżeć jeszcze modele sprzed lutego. Zamawiając online z dostawa kurierem praktycznie nie ma szans, aby otrzymać płytę ze starym BIOSem. 

 

Ponad to jak najbardziej oferujemy usługę aktualizacji biosu - nie jest ona jednak dostępna z poziomu sklepu a jedynie w toku indywidualnie składanej oferty. 

 

Większym problemem są Radeony których dostępność w Polsce (za równo serii RX 400 jak i RX 500) jest bardzo ograniczona. U nas obecnie dostępne są jedynie RX 480 oraz RX 580 ale to minimum 100zł drożej niż wybrany RX 470... Można by rozważyć podmianę na GTX 1060 3GB ale szczerze to słaba alternatywa, a wersja 6GB jest jeszcze droższa. 

 

greenscreen
komentarz
komentarz

Faktycznie karta nie jest już dostępna, a ja nie mam dużo czasu, może ktoś polecić alternatywę dla Gigabyte Radeon RX 470 4GB GAMING G1

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Zwróć też uwagę na brak kabla HDMI w zestawie z monitorem (jest kabel VGA ale obecnie karty graficzne nie mają już wyjść analogowych). Trzeb będzie osobno dokupić kabel HDMI jeżeli nie posiadasz obecnie żadnego "pod ręką".

bemol911
komentarz
komentarz

Zestaw podobny do tego z pierwszego postu ale z lepszym dyskiem SSD na kościach MLC, szybszej pamięci RAM 2400MHz i kartą Gigabyte RX 570 4GB. Razem wyszło około 3000zł reszta zostaję na peryferia, niestety nie znam się na tym więc Ci nic nie doradzę. Jeśli ma być jeszcze taniej to zmień kartę na GTXa 1050Ti 4GB lub zrezygnuj z dysku SSD.

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=298424

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.