x-kom hosting

Stary komputer się nagle wyłączył, ale działa na innym zasilaczu

pawel01ivan
utworzono
utworzono

Witam.

Dostałem ok. dziesięcioletni komputer do naprawy od wujka. Stał u niego długo nieruszany. Wiem że po ponownym uruchomieniu przez chwilę działał, ale nagle się wyłączył i nie dało się go uruchomić. Podłączyłem do niego zasilacz z innego komputera i uruchomił się normalnie. Stwierdziłem że po dłuższym braku użytkowania się spalił, jednak sprawdziłem czy działa samemu przy pomocy drucika, i zasilacz działał. Teraz nie wiem w czym jest problem.

 

Specyfikacja

Płyta główna - gigabyte ga-565-s3

Zasilacz - chieftec gps-450aa-101a

Procesor - nie jestem w stanie sprawdzić

Ram - GOODRAM DDR2 1GB 800MHz CL6

System - Windows XP

 

bemol911
komentarz
komentarz
Godzinę temu, pawel01ivan napisał:

Stwierdziłem że po dłuższym braku użytkowania się spalił, jednak sprawdziłem czy działa samemu przy pomocy drucika, i zasilacz działał. Teraz nie wiem w czym jest problem.

 

To że zasilacz startuję bez obciążenia nie oznacza że jest sprawny. 

pawel01ivan
komentarz
komentarz

A czy da się naprawić go jeszcze, czy już za późno?

 

pawel01ivan
komentarz
komentarz

Znalazłem czas żeby dokładniej obejrzeć zasilacz, i możliwe że jest wszystkiemu winny kondensator. Okazało się też, że jestem w posiadaniu innego zasilacza, ten sam model, ale spalony.

pawel01ivan
komentarz
komentarz

Udało mi się naprawić zasilacz. Wielkie dzięki za wskazówki itp. Do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.