x-kom hosting

[Bez limitu] Upgrade bezgłośnego PC

ekterion
utworzono
utworzono

Witajcie,

Chcę nieco przyśpieszyć moją zabawkę, oraz powiększyć magazyn danych. Budżet do ustalenia, mają to być sensownie wydane pieniądze...

 

Posiadam następujące podzespoły:

Płyta główna ASRock B85M DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M)

Obudowa Cooler Master N200 (NSE-200-KKN1)

Zasilacz be quiet! Pure Power L8 400W 80PLUS Bronze BN222

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)

Karta graficzna Palit GeForce GTX 750Ti KalmX 2GB GDDR5 (128 bit) Mini HDMI, 2x DVI

Pamięć HyperX Savage 8GB 1600MHz DDR3 CL9 (HX316C9SR/8)

Procesor INTEL CORE i5-4460 3.2 Ghz BOX GW.36M!

Dysk Crucial BX100 250GB SSD

 

Co wymienić, co dołożyć? Komputer służy do wszystkiego- grania w nowe gry, filmy, muzyka, nauka, projektowanie CAD, itd.

Komputer jest bezgłośny i taki ma pozostać, -nie chcę poświęcać wysokiej kultury pracy.

Youki
komentarz
komentarz

W jakie konkretnie te gry grasz, jaka rozdzielczość?

Palit wypuścił 1050 Ti KalmX, tylko nie widziałem, by gdzieś się pojawiła w polskiej dystrybucji.

ekterion
komentarz
komentarz

Jak na razie rozdzielczość full HD, rozważam w przyszłości przejście na qhd i kupno większego monitora. Ostatnio pogrywam w Mass Effect Andromeda, planuję zagrać jeszcze w nowego Tomb Rider-a, generalnie to co nowego wychodzi i mi się spodoba to kupuję i gram. Tą 1050 Ti KalmX można spokojnie dostać na allegro, rozważę zakup i sprzedaż aktualnej.

cubeaim
komentarz
komentarz (edytowane)

Asusa Strix tez mozesz brac ppd uwagę.

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/41162-von-asus-bis-zotac-vier-modelle-der-geforce-gtx-1050-ti-im-test.html?start=14

 

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1050_Ti_Strix_OC/28.html

Sam jestem wielbicielem cichego pcta i tez dlugo wybieralem karte i czytalem testy.

Edytowane przez cubeaim
ekterion
komentarz
komentarz

Kwestia RAM-u: dokupić dodatkową kość 8GB? i czy powinienem dokupić identyczną do tej jaką mam?

Kwestia dysku: Czy HDD będzie słychać? a może muszę dokupić SSD aby zachować błogą ciszę? Przydałoby się dodatkowo przynajmniej 250GB na gry i programy.

Youki
komentarz
komentarz

Nie musi być identyczna kostka od tego samego producenta, byleby parametry pracy się zgadzały.

HDD będzie słychać, chyba, że masz daleko PC od miejsca siedzenia/leżenia.

Za te 399 zł dostaniesz GoodRAM Iridium PRO 240 GB na pamięciach MLC z 5 letnią gwarancją.

ekterion
komentarz
komentarz

Co należy brać pod uwagę przy dokupieniu RAM-u? Wystarczy jak wezmę dowolną kość DDR3 CL9 1600 mhz?

Dysk SSD w takim razie dokupię (prawdopodobnie model polecony).

Youki
komentarz
komentarz

Tak, najtańszą kostkę 8 GB 1600 MHz CL9 1.5V Non-ECC DIMM.

cubeaim
komentarz
komentarz
22 godziny temu, ekterion napisał:

 

Kwestia dysku: Czy HDD będzie słychać? a może muszę dokupić SSD aby zachować błogą ciszę? Przydałoby się dodatkowo przynajmniej 250GB na gry i programy.

Ja swojego HDD wrzuciłem do specjalnej kieszeni wygłuszającej acutake dark disc 2

I wtedy go nie słychac, a tak to obojetnie jaki HDD będziesz miał przy jego używaniu słychać chrobot talerzy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.