x-kom hosting

Pomoc i ocena wyników po OC

Adain
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jeśli chodzi o podkręcanie to jestem totalnym zerem. Jednak posiadając procesor przystosowany do podkręcania a mianowicie i7-2600K postanowiłem, na podstawie poradnika z YT lekko się zabawić. Otóż podkręciłem go z 3,4 GHz do 4,4. Oczywiście posiadam chłodzenie Silentium Fortis 3. Więcej podkręcać nie zamierzam. Podkręciłem go do takiej wartości ponieważ mam zamiar dokupić nową, dość mocną kartę graficzną aby komputer wytrzymał kolejne kilka lat. Teraz moje pytanie brzmi, jakim programem zrobić testy, abym wyniki mógł opublikować tutaj abyście mogli ocenić temperatury, napięcie itp. Od podkręcenia minęło kilka godzin ale z racji że się na tym nie znam, nie chciałbym aby za kilka godzin mi procek padł :D

EDIT. Zapomniałem o specyfikacji:

płyta główna- asrock p67 pro3 b3

procek- i7-2600K

zasilacz- XFX Core 550W 80+ SLI

karta graficzna- Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adain

Youki
komentarz
komentarz

Na jakim napięciu masz CPU ustawiony?

Adain
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem tak zielony, że nie wiem jak sprawdzić ale robiłem tak jak poradniku który zamieszczam poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=R0wN3W_BzhY

 

Poza tym, włączając program OCCT 4.5.0 oraz włączeniu testu na 6 minut, temperatury przekraczały nieznacznie 80 stopni. Czy jest to zbyt duża temperatura?

 

Zamieszczam dodatkowo screen z HW monitor. 

ps://w ww.youtube.com/watch?v=R0wN3W_BzhY

Hw monitor dan e.PNG

 

EDIT2: Przed chwilą zrobiłem ten sam test przez OCCT jednak na ustawieniach domyślnych tj. 3,4 GHz. Różnica w temperaturach jest bardzo duża, ponieważ maksymalna temp podczas kilkuminutowego testu wynosiła 57 stopni i nie zanosiło się aby wzrastała. Po OC temp. była około 80 stopni

 

dane hw monitor.PNG

 

Jeśli dobrze trafiłem, to CPU CORE VOLTAGE ustawiłem na OFFSET i dodałem 0,020V

Edytowane przez Adain
Youki
komentarz
komentarz

A w grach po OC do jakich temperatury dochodzi?

Adain
komentarz
komentarz

W grze Playeruknown Battlegrounds która jest wymagająca ze względu na brak pełnej optymalizacji, niestety po 20-30 minutach gry temperatury wyglądały następująco:
 

po 20 min.PNG

Youki
komentarz
komentarz

Próbowałeś zejść z niższym napięciem na CPU?

Adain
komentarz
komentarz (edytowane)
13 godzin temu, Youki napisał:

Próbowałeś zejść z niższym napięciem na CPU?

Aby na tym CPU CORE VOLTAGE przy offsecie, dodać mniejszą wartość niż 0,020?

 

Chyba dzięki metodzie prób i błędów, zaczynam pojmować o co chodzi. Ustawiłem CPU CORE VOLTAGE na sztywno dając wartość 1,31V. Temperatury po 6 minutowym teście na OCCT wyglądały tak jak na screenie. Zastanawiam się tylko czy próbować bawić się dalej i zmniejszyć do powiedzmy 1,295.  

dane2.PNG

 

 

EDIT. Mam nadzieję że już ostatni :D Ustawiając wartość na 1,3V na sztywno podczas testu wyskoczył mi bluescreen. Zwiększyłem wartość do 1,305V i po 10 minutach testu na OCCT wszystko było wporządku, system chodzi płynnie a temperatury czasem skoczyły ponad 70 stopni (max 75 na chwilę). Średnio utrzymywały się w granicach 66-69 stopni. Czy taki wynik jest dobry i mogę uznać że OC przebiegło pomyślnie? Czy powinienem przeprowadzić jakieś dodatkowe testy aby nic mnie nie zaskoczyło w najbliższej przyszłości?

 

Edytowane przez Adain
Youki
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Adain napisał:

Czy taki wynik jest dobry i mogę uznać że OC przebiegło pomyślnie?

OCCT przynajmniej godzinę, do tego potestuj w grach i wtedy dopiero czy będzie stabilnie.

  • Dobra wypowiedź 1
Adain
komentarz
komentarz

Dziękuje za pomoc, obniżyłem dla pewności do 4,2 GHz, obniżając jednocześnie napięcie do 1,295V i po godzinie testów maxymalna temp to 72 stopnie przy czym to były skoki temperatury a średnio utrzymywała się w okolicach 65-68 stopni.
Temat do zamknięcia.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

 Co prawda OCCT daje pogląd na stabilność OC ale nawet po 50 godzinach procek moze być daleki od stabilności.

Ja testuje. 30 min OCCT, Render test, Linx.

Możesz zrobić pełen Render jak w temacie: 

Linx dostępny w sieci:

A to żeby nie być gołosłownym:

 

 

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.