x-kom hosting

Spadki fps'ów z 211 do nawet 10

filipson1995
utworzono
utworzono

Witam, próbuję znaleźć źródło problemu, mianowicie spadków fps'ów podczas gry Teamfortress2. Gdy "nic się nie dzieje" tzn. stoję i patrzę się w ścianę mam 211 fps'ów, potrafią one jednak spaść do zupełnie żałosnych wartości typu 10 gdy walczę z przeciwnikami ipt. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej NVIDIA GTX 960 oraz Chipset intel B150 ale problem nie zniknął. Obniżenie grafiki do minimum również nie przynosi żadnych efektów. Czy to możliwe że mam, proszę się nie śmiać, tak zakurzony komputer? Czy może na przykład powinienem zrobić format, pracuję na programach graficznych adobe i może ilość zapisanych projektów dała komputerowi w kość? Jak na mój gust trochę za wcześnie na format bo komputer mam mniej niż rok.

 

Win 10

Intel core i5

8g Ram

64 bit

 

Pozdrawiam

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.

Pobierz MSI AfterBurner, zainstaluj razem z RivaTuner i skonfiguruj sobie wyświetlacz OSD tak by pokazywał obciążenie CPU, GPU oraz użycie pamięci RAM w czasie rzeczywistym na ekranie. Sprawdź jak wygląda zużycie komponentów podczas tego spadku.

 

filipson1995
komentarz
komentarz

Tak wygląda stan spoczynku

 

spoczynek.png

A tak wygląda jak trochę pograłem przy dużych spadkach

po grze.png

Youki
komentarz
komentarz

Chodzi o OSD w ustawieniach byś widział podczas gry parametry.
Poza tym zwiększ trochę Pwer Limit. :)

filipson1995
komentarz
komentarz

Dobra w sumie to spróbuje go odkurzyć w serwisie bo gdy robię to samemu to nie jest to efektywne. Jak nadal nie zniknie problem to pewnie format tak?

filipson1995
komentarz
komentarz

Okej, po dzisiejszym odkurzeniu nadal jest tak samo jak było, czy jest coś poza formatem co jeszcze mógłbym zrobić?

Kiedyś też pisałem tu o spadkach fps'ów ale nie były one aż tak duże.

Ps. koleś w serwisie zasugerował żebym dokupił sobie drugi dysk.

 

  • 2 tygodnie później...
filipson1995
komentarz
komentarz

Chciałnym powiedzieć że samodzielnie rozwiązałem problem. Chodziło o costum'owy config którego używałem, wartość refresh rate była tak wysoka że komputer nie mógł nadążyć gdy na ekranie działo się za dużo dlatego spadała ilość fps'ów. Okazuje się że ważnym pytaniem jest też "Czy w jakiś sposób ustawienia fabryczne gry zostały zmienione?"

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Pattom
komentarz
komentarz
Dnia 24.04.2017 o 16:53, filipson1995 napisał:

Ps. koleś w serwisie zasugerował żebym dokupił sobie drugi dysk.

 

Japierd*le , że tak brzydko powiem. Nic mnie już chyba nie zaskoczy po tym :D

Pokaz nam te temperatury to powiemy Ci czy dobrze żeś odkurzył kompa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.