x-kom hosting

Karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

BoloBx
utworzono
utworzono

Witam. Tak jak napisałem w temacie, nie mogę połączyć się z internetem po kablu ( po wifi dziala). Wiem że jest sporo tematów takich jak te ale żadne mi nie pomogły czyli zmienianie na stałe ip, wpisywanie komend w konsoli, odinstalowywanie karty, przywracanie systemu.. Nie wiem co moge wiecej zrobic. Internet jest po kablu z sieci akademickiej, administrator nie blokuje MAC karty sieciowej, win 8.1
wrzucam scr z ipconfig /all
ipconfig.png

mazi988
komentarz
komentarz

To moze wina kabla?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

BoloBx
komentarz
komentarz

Kabel jest sprawny, robiłem dosłownie wszystko i nic nie pomaga. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wyłącz w ustawieniach karty IPv6 i upewnij się, że jest włączone IPv4.

BoloBx
komentarz
komentarz

Nadal nic, jest cały czas identyfikowanie i przy połączeniu "brak dostępu do sieci".

antonex
komentarz
komentarz

Długość przewodu? Co to za router i dostawca? Trochę mało szczegółów. 

BoloBx
komentarz
komentarz

Przewód 2m ale próbowałem też innym 5-metrowym, internet jest z akademika z gniazdka nie przez router. Spróbowałem ponownie pisać komendy w konsoli, wczesniej nie bylo odzewu, teraz wyskoczyl mi błąd " Unable to contact ur DHCP server. Request has timed out"

antonex
komentarz
komentarz

Przewód oryginalny czy robiony własnoręcznie? Co to za router, jak skonfigurowany? Ile urządzeń ma z niego dostęp do internetu? Czy tylko twój komputer po kablu nie ma dostępu do internetu/sieci? 

BoloBx
komentarz
komentarz

Napisałem, że nie przez router tylko przez wbudowane gniazdo w ścianie :D Przewody są oryginalne, tylko ja mam taki błąd.

antonex
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś podłączając w to samo miejsce inny komputer? 

  • Dobra wypowiedź 1
BoloBx
komentarz
komentarz

Tak, działa normalnie.

antonex
komentarz
komentarz

Uruchom system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź czy zachowanie jest podobne. 

  • Dobra wypowiedź 1
BoloBx
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym jest to samo.

antonex
komentarz
komentarz

Wygląda na uszkodzenie karty. 

  • Dobra wypowiedź 1
BoloBx
komentarz
komentarz (edytowane)

Awaria naprawiła się sama, ponownie wyładowałem baterie przy wlaczonym wifi, po czym podlaczylem lapka do zasilania i internet normalnie chodzi :P To musi być złośliwość rzeczy martwych.. W każdym bądź razie dziekuje za poświecony czas.

Edytowane przez BoloBx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.