x-kom hosting

Czy da się naprawić procesor?

aQuaK1337
utworzono
utworzono

Przedchwilą dowiedziałem się, że mój procesor jest zepsuty, bo jest coś skrzywione coś takiego. Czy w sklepie komputerowym da się takie coś naprawić? Procek to i5 3470

To samo z płytą główną

krzysiuus
komentarz
komentarz

Procesor zepsuty intela? Jak zepsuty, uszkodzenie mechaniczne? 

Jakie uszkodzenie ma płyta główna? 

bemol911
komentarz
komentarz

W płycie głównej chodzi Ci pewnie o uszkodzony socket, jeśli jakieś piny są krzywe to w większości przypadków da się to naprawić na przykład u zegarmistrza. 

Jeśli chodzi o procesor to możesz dać fotkę tego uszkodzenia ? bo zbytni nie ma się tam co skrzywić. 

aQuaK1337
komentarz
komentarz

Procesor od intela. Na płycie powiedziano mi, że są jakieś piny skrzywione, coś takiego. Na procku też coś złamane nie jestem pewien.

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, aQuaK1337 napisał:

Na płycie powiedziano mi, że są jakieś piny skrzywione, coś takiego.

 

Tak jak już wcześniej mówiłem, można spróbować naprostować je u zegarmistrza.

 

1 minutę temu, aQuaK1337 napisał:

Na procku też coś złamane nie jestem pewien.

 

Tutaj nic Ci nie poradzę bo nie wiem jakiego typu jest uszkodzenie.

aQuaK1337
komentarz
komentarz

Chłodzenie mi spadło z procka, bo te zaczepy złamane były. Chciałem te chłodzenie naprawić, więc wyłączylem kompa i juz go nie włączyłem, bo jak włączam to bo paru sekundach się wyłącza i restartuje.

(Temp 105 stopni była)

krzysiuus
komentarz
komentarz

105 bez chłodzenia w dłuższym okresie więc pewnie spaliłeś procka ale... uwaga jeżeli stwierdzili Ci usterkę to uważaj aby cię nie naciągnęli na koszty bo procki same z siebie jeżeli temperatury są ok nie psują się. 

Co do płyty głównej to socket jest do naprawy koszt zależy od samej płyty i serwisu. W większości przypadków tańszych płyt nie opłaca się naprawiać. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Temperatura byla 105 bo to zdaje sie krytyczna dla tego procesora i sie wylaczyl. Tak samo jak nowe (generacje nowe) procesory sie rzadko psuja tak samo i rzadko sie pala bo maja zabezpieczenia. Glowny objaw wylaczania sie i restartu to brak chlodzenia przynajmniej w tym przypadku kiedy wiadomo ze chlodzenie jest zepsute.

aQuaK1337
komentarz
komentarz

Krzysiu to bylo jakies 10 minut moze i mniej jak sie zorientowalem

Chłodzenie nie jest zepsute tylko te zaczepy. Dzis kupuję nowe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.