x-kom hosting

Padł router tp-linka co w zamian

kesser
utworzono
utworzono

Padł mi router tp-link tl-wr481n v.9 - co chwilę zrywa połączenie - internet mam radiowy. Podpiąłem taki sam router tylko nowszy egzemplarz v.11 i wydaje się, że problem ustał. Router jest pożyczony, a ten padnięty kupiony był na sztukę i tak został, więc pytanie brzmi czy kupować tego tp-linka ponownie czy może coś lepszego? Budżet ~350,00
Wymagania: dobry do radiówki :-)
Wifi i tak większość kart mam 2,4 Ghz więc chyba szału nie będzie.

Ewentualnie rozważam dwa routery (wtedy mogłyby wykorzystać 5Ghz między sobą) drugi router na biurku i do niego komp+ serwer NAS.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli router ma być dobry do wifi to moim zdaniem patrz na prędkość w technologii "n" oraz to czy mają odłączalne anteny. Myślę, że nie ma co polegać na zapewnieniach producentów, tylko mieć możliwość wstawienia mocnej anteny w razie W.

 

TP-Link Archer C2 jest dwupasmowy, ma porty gigabitowe, port USB na dysk sieciowy lub FTP, obsługuje niektóre drukarki USB, kontrola przepustowości. Cena około 190pln. Nie jestem pewny, czy zewnętrzne anteny obsługują w nim pasmo 5GHz, czy zajmuje się tym tylko wewnętrzna antena.

 

TP-Link TL-WR1043ND ma tylko pasmo 2,4GHz ale w wyższej prędkości od Archera C2. Poza tym, jest identyczny, w podobnej cenie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.