x-kom hosting

Wifi i problem z zasięgiem.

GuiltySmiley
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnimi czasy kupiłem sobie komputer stacjonarny, a że byłem przyzwyczajony do korzystania z laptopa to nie zawracałem sobie głowy wiedzą o bezprzewodowych łączach wifi.

No więc aby mieć połączenie z internetem dokupiłem sobie (mam nadzieje) kompatybilny bezprzewodowy łącznik usb z wifi. Myślałem, że jak zainstaluje sterowniki to wszystko będzie ok jednak zasięg mojego połączenia z pokoju do pokoju jest tragiczny i jak na laptopie pobierałem pliki z prędkością 2-3mb/s tak na komputerze wyciągam max 400kb/s a czasem spada mi do 40kb/s i nie chce się podnieść.

Mój router: Netis WF2710 pod 802.11 AC

łącznik usb (czy jak się to nazywa): EW-7811UTC (AC600)

Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć jak zwiększyć zasięg sieci bądź jej moc w stosunku do mojego komputer również mam system 8.1 Pro

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Karta wifi tej wielkości:

Znalezione obrazy dla zapytania EW-7811UTC images

ma odpowiadającą je rozmiarom antenę. A rozmiar ma znaczenie ;)

Jeśli ten dynks nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę (a pewno nie ma), to jedyne co możesz zrobić, to przestawić komputer do pokoju z routerem.

 

W laptopach, antena jest często rozciągnięta wzdłuż całego ekranu, stąd efektywność.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.