x-kom hosting

64 czy 32 bitowy system?

Pablo2000
utworzono
utworzono

Witam,

Mam pewien dylemat, posiadam komputer z nie supportowanym juz Win XP Proffesional, i postanowiłem przezucic sie na WINA7 (10 i 8 nie lubie) ale mam maly dylemat, moj komputer chodzi na procku Intel Core Duo 2 i ma 3GB pamieci RAM. Domyslam sie ze 64bitowy system poszedl by poniewaz Intel Core Duo to procesor 64 bitowy i posiadam 3 GB Ramu wiec powyzej minimum, ale czy nie lepiej instalowac 32BIT?, Czy nie bedzie sie sprawdzal lepiej na tej konfiguracji sprzetowej?

 

Z Gory Dziekuje

Pablo2000

TooH
komentarz
komentarz

   Zainstaluj 32 bit ;)
Mniej będzie zjadał  ramu . 
Gdy dokupisz 4 gb +   wtedy juz  musisz zainstalowac  64 :) inaczej system nie odczyta 4 ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
Pablo2000
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje za poradę, miłego dnia, pozdrawiam.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Tak dokładniej to Windows 7 32 bit odczytuje 4 GB pamięci ale po prostu dzieli ją w taki sposób, ze wydaje ci się, ze nie odczytuje. Tutaj jest wszystko ładnie wytłumaczone:

http://www.centrumxp.pl/Sprzet/2144,Pamiec-fizyczna-a-systemy-Windows.aspx

Pamięć DDR2 jest dosyć tania więc nawet na Win7 32 bit warto dokupić do 4GB, bo Win 7 gdy wykryje większą ilość pamięci przydzieli prawie 2 razy większa jej ilość do obsługi systemu i poprawi jego płynność działania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.