x-kom hosting

Netia Router

skocik70
utworzono
utworzono

Witam od dłuższego czasu mam problem z internetem mianowicie po podpisaniu umowy z netia dostalem router netiaspot ktory powinien zapewniac mi predkosc jaka jest na moim terenie (ok 4-5 mb) przepuszczal tylko 2 mb technik kazal wymienic kable i zareklamowac router tak tez zrobilem dostalismy nowy router wszystko bylo ok te 4 mb byly ale tylko przez ok tydzien pozniej predkosc spadla do 2 mb po zgloszeniach i wizytach technikow poprawialo sie na chwile max 3 mb. w swieta internet zwolnil znowu do 2 mb(sasiedzi obok i nade mna maja caly czas internet 5 mb) dzisiaj przyjechal technik sprawdzil gniazdo przy telefonie i koniec kabla ktory sie wpina do routera powiedzial ze u niego jest 4,6 mb i ze winny jest router (juz 2 netiaspot) tutaj pojawia sie moje pytanie jaki router mogl bym kupic jako zamiennik za tego netiaspota? umowe mam do 10 mb linie sa raczej od orange 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Prędkość sprawdź na speedtest.net

Upewnij się, że nikt inny nie korzysta z neta w czasie testu. Masz założone hasło na wifi ?

skocik70
komentarz
komentarz

tak mam haslo do wifi 

tutaj wynik testu 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zaloguj się jako admin do routera i podaj statystyki linii. System > Połączenia sieciowe > WAN DSL > Statystyki

  • Dobra wypowiedź 1
skocik70
komentarz
komentarz

 

politolog
komentarz
komentarz

Ile masz pieniędzy do wydania na nowy router ? 

skocik70
komentarz
komentarz

dobrze bylo by sie zmiescic w granicach 100 -120 zł

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Parametry twojej linii nie są dobre. Na linii download masz tłumienie (Attenuation) prawie 46db, a margines zakłóceń (SNR Margin) tylko 5db. Czyli, jesteś ponad 3km od centralki DSLAM, oraz masz mnóstwo zakłóceń względem siły sygnału. Wartości marginesu zakłóceń poniżej 7db to duża ilość zakłóceń. Natomiast wartości tłumienia powyżej 40db to pojawiające się problemy z synchronizacja. Oczywiście, w tym kalkulatorze, wyjdzie ci, że możesz mieć nawet 6mb/s download: http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php ale tylko pod warunkiem, że inne parametry masz idealne.

 

Moim zdaniem, twoi sąsiedzi osiągają prędkości do 5mbps, tylko dzięki temu, że mają lepszą od ciebie wartość marginesu zakłóceń.

 

Moja rada na początek, to sprawdzić jakość wszystkich kabli telefonicznych w domu oraz jakość połączeń/izolacji w puszkach telefonicznych. Mają lśnić.

 

 

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, ale nie spodziewał bym się jakiejś diametralnej zmiany.

  • Dobra wypowiedź 1
skocik70
komentarz
komentarz

i jak? sprawdzilem wszystkie kable i laczenie jedyne czego nie jestem w stanie sprawdzic to kabel ktory jest pod boazeria trzeba by bylo zrywac :/

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

O dziwo SNR Margin znacznie lepszy. Potestuj z tym routerem, zobaczymy jak to chodzi.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.