x-kom hosting

wirus .MOLE

patilaps
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, wczoraj mój komputer złapał strasznego syfa. Na pulpicie pojawił się plik txt "INSTRUCTION_FOR_HELPING_FILE_RECOVERY" a w nim

 

Quote

 All your important files were encrypted on this computer.
 You can verify this by click on see files an try open them.
 Encryption was produced using unique public key RSA-1024 generated for this computer.
 To decrypted files, you need to obtain private key.
 The single copy of the private key, with will allow you to decrypt the files, is locate on a secret server on the internet.
 The server will destroy the key within 78 hours after encryption completed.
 To retrieve the private key, you need to  Contact us by email , send us an email your DECRYPT-ID-740feb42-7f75-4d8f-a3f0-bb7d2cab8c30 number 
 and wait for further instructions.
 For you to be sure, that we can decrypt your files - you can send us a single encrypted file and we will send you back it in a decrypted form.
 Please do not waste your time! You have 72 hours only! After that The Main Server will double your price!
 E-MAILS ADRESS:
 Poul.back@techie.com
 poul.back@india.com

 

Wszystkie pliki zostały zamienione na format .MOLE i nie da się ich otworzyć, większość programów nie działa. Przeskanowałem komputer Combofixem, avastem i spybotem i chyba sam wirus został usunięty ale pliki jak były zakodowane tak są... Szukałem jakiegoś info w google ale za dużo o tym nie ma. Licze na pomoc, załączam foto jak wygląda np. folder ze zdjęciami, plus logi

 

foto.jpg

attach.txt

dds.txt

mbr.log

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Czarno to widzę.

 

Możesz wypróbować dekodery wymienione w sekcji Ransom - zaszyfrowane pliki tego tematu > http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbiór-narzędzi-usuwających/

Ale szanse są bliskie zera.

 

Potem zdecyduj, czy lepiej sformatować dysk i wgrać System od nowa (bo i tak nie masz już swoich plików), czy usuwać inne "rzeczy" widoczne w logach?

Jeśli zdecydujesz się na usuwanie, to zrobisz logi z Zrób logi z FRST > http://www.forumpc.pl/topic/277786-nieingerencyjne-narzędzia-do-tworzenia-logów-systemowych/?p=2010191.

 

cubba
komentarz
komentarz

Pomocy !!! Mam to samo. Akurat dzisiaj skończyła mi się licencja na antywirus, robiłem kopie zapasowe plików i to coś zaatakowało komputer. Jeżeli nie da się odzyskać tych plików to koniec mojej roboty. Wszystkie pdfy szlag trafił...

  • 2 tygodnie później...
Jaho
komentarz
komentarz

Wypróbuj dekodery które podał anioł

jeśli nie zadziała to polecam format

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.