x-kom hosting

Counter-Strike 1.6 - czasami się przycina i FPS spada, nie da się grać

pabl00
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam przeprowadziłem format partycji i reinstalacje systemu z powodu spadku wydajności. Po zainstalowaniu systemu wgrałem przestarzałe sterowniki i zaktualizowałem wszystkie programem Driver Booster. Laptop chodzi dobrze i stabilnie przy normalnej pracy, lecz duży problem zaczyna się po uruchomieniu gry Counter-Strike 1.6 STEAM. Gra się czasami przytnie. FPS stałe 100.5 i nagle na 3 sekundy spadnie do 30 i gra jest nie możliwa.

Użycie procesora w stanie spoczynku 2-10%

Podczas używania przeglądarki 10-40% 

Podczas gry + firefox 80-95%.

Najwięcej z CPU korzysta hl.exe od 40-60%, następnie firefox.exe 30%, svchost.exe (LocalSystemNetworkRestricted) 15%.

Ogółem to jest stara gra i aż dziwne że mój procesor nie wyrabia. Wydaj mi się że nie powinien mieć proces gry aż tak dużego użycia procesora.

Mój sprzęt http://valid.x86.fr/t58827

Test przeprowadzałem przy najpotrzebniejszych uruchomionych programach:

79940534047469243173.jpg

 

@EDIT

 

Dodam że ten problem mam prawie cały czas, ale zdarzy się że jest wszystko dobrze tak jak teraz. Dodaje załączniki z obecnego stanu gdzie jest wszystko w porządku.

 

OK1.jpg

OK2.jpg

OK3.jpg

Edytowane przez pabl00

GigaByteMoBo
komentarz
komentarz

Procesor jest słaby 2 rdzenie 1,70 ghz  1.70GHz1.70GHz

Mój telefon ma mocniejszy

dlatego jest duże użycie 

 

pabl00
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdyby to była gra nowsza rozumiem. 2 lata korzystam z tego laptopa i nigdy nie miałem tego problemu co teraz. Poza tym Cs działał mi dobrze nawet na starym komputerze z procesorem Athlona 2005 rok. Ten procek jest o wiele nowszy i stabilniejszy, a że ma mniej ghz nic nie znaczy

Edytowane przez pabl00
GigaByteMoBo
komentarz
komentarz

Wejdz w menedzer zadań i wyłącz ten hl.exe

pabl00
komentarz
komentarz

Jednak poczekam na wypowiedź kogoś innego

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ponieważ gra ma bardzo małe wymagania szukałbym przyczyny w obciążeniu komputera przez Windows Update.. Po nowej instalacji Windows 7 aktualizacje mogą zająć pół dnia a ty masz na wszystkich obrazkach Windows Update w tle. Spróbuj najpierw wszystko zaktualizować a potem grać albo wyłącz Windows Update na czas grania. Ja np. nie mam dobrego połączenia internetowego i jak działa Windows Update to mi wszystko siada.

pabl00
komentarz
komentarz

Na wyłączonym Update też duże użycie. Tylko że mam ustawione żeby mi znalazło, ale nie pobierało.

pabl00
komentarz
komentarz

A jeśli chodzi to już na początku zainstalowałem wszystkie aktualizacje.

pabl00
komentarz
komentarz

Mogę liczyć jeszcze na jakąś pomoc?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.