x-kom hosting

Dodatkowy RAM

filippo5050
utworzono
utworzono

Witam,

 

mam windows 7 home premium 64 - wyczytałem, że obsługuje do 16 GB ramu. Ucieszyła mnie ta wiadomość ponieważ grając w fallouta 4 ostatnimi czasy mój ram zbliża się do 100% wykorzystania co powoduje zatrzymanie rozgrywki i często wyłączenie gry - oczywiście zmniejszałem detale itd. jest lepiej, ale do ideału wiele brakuje. Dodatkowo inwestycja i tak pewnie kiedyś będzie potrzebna.

 

Załączam screeny z CPU Z , obecnie mam 1x DDR3 1600 800mhz crucial ballistix sport - czy muszę dołożyć te same kości, czy polecacie coś innego?

 

Reszta sprzętu to i5 4460, płyta MSI H81M-P33, karta GTX 950 2GB oraz zasilacz corsair 450W

spd.png

bemol911
komentarz
komentarz

Nie musi to być kość tej samej firmy, ważne żeby miała takie same parametry (napięcie i taktowanie) 

  • Dobra wypowiedź 1
filippo5050
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok - jeszcze 2 pytania - lepiej 2x4GB czy 1x8 ?

Oraz co oznacza na moim screenie 800 mhz ? Bo jak patrzę na https://www.morele.net/pamiec-ballistix-sport-ddr3-8gb-1600-cl9-bls8g3d1609ds1s00-528779/

czyli te same kości jest zaznaczone 1600mhz.

 

Aha i dlaczego teraz kosztuje 260,00 zł a kupowałem 2 lata temu za 170 ? ;P

Edytowane przez filippo5050
GigaByteMoBo
komentarz
komentarz

kup se  2x4 gb

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Lepiej 8 Gb, bo masz juz taka, beda pracowaly w dual. Pamieci drozeja np. w tym roku ddr4 zdrozeja o 13 procent do konca roku. 800 nalezy pomnozyc razy 2 wtedy jest 1600. Ten program w taki sposob pokazuje.

  • Dobra wypowiedź 1
filippo5050
komentarz
komentarz

Dark_Moon Dziękuję bardzo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.