x-kom hosting

Problem z nowym laptopem, rozłącza internet lan.

Przemcixx
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. kupiłem nowego laptopa Hp 255 G5 do pracy. Po podlączeniu go pod internet lan dzieją się dziwne rzeczy w biurze. Na innych komputerach internet jest ale strony nie chcą się do końca ładować, nie działa poczta itp. Czasem w ogóle rozłączy internet. Wgrałem nowszy sterownik karty sieciowej, ale i to nie pomogło. Router: ZTE ZXDSL 831AII, adsl cpe, SWITCH:  tp-link,  TL-SF1008D, 8port 10/100mbps. Dodam, że dzieje sie to tez pod innym kablem internetowym i na innych portach switcha. Jest to jedyny laptop w biurze z windows 10. Serwer jest na xp, reszta komputerow na xp,win7. Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemcixx
uzupelnienie treści

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dziwna sprawa, spróbuj może zablokować śmieciowy ruch który generuje Windows. W załączniku tego posta masz skrypt który rozpakuj a następnie uruchom 'add rules.cmd'. Następnie wyłącz usługi Diagnostics Tracking Service i dmwappushsvc.

http://winaero.com/blog/stop-windows-10-spying-on-you-using-just-windows-firewall/

block_telemetry.zip

Przemcixx
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem to wszystko i nadal dzieje się to samo. Już nie mam głowy do tego. Odinstalowałem też antywirusa mcafee i wylączylem firewalla.

Edytowane przez Przemcixx
Uzupelnienie tresci
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Firewall musisz mieć włączony bo wirusów nałapiesz. W firmie nie musicie koniecznie kupować drogich antywirusów. Dla systemów Windows Vista i 7 możecie używać Microsoft Essential Security. Są one darmowe do użytku w firmie ale tylko na 10 komputerach maksymalnie. A dla Windows 8,8.1 i 10 Windows Defender nie ma już tego ograniczenia co do liczby zainstalowanych kopii programu.

 

A tak w ogóle to sprawdź podłączając laptopa do routera na innym kablu, najlepiej jakimś fabrycznym.

Edytowane przez MasterYoghourt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.