x-kom hosting

Brother dcp j100

krzysiuus
utworzono
utworzono

Panowie mam problem z drukarką brother dcp j100.

Zmieniłem system na WIN10 i za nic nie mogę jej zainstalować. 

 

Podłączyłem kabel usb do drukarki i usb komputera i jest wykrywana jako urządzenie do drukowania w managerze urządzeń z żółtym wykrzyknikiem a w ustawieniach panelu drukarek pisze że błąd sterownika. 

Więc wrzuciłem płytkę ze sterownikami i całość się ładnie uruchamia jednak jak przychodzi do kroku gdzie należy podłączyć drukarkę jest problem. Mianowicie mimo podłączenia drukarki przez usb do komputera kreator instalacji jej nie wykrywa (mimo że w managerze urządzeń jest wykrywana ale z błędem sterownika) i nie można przejść "dalej" przy instalacji sterownika. 

 

Jakieś sugestie? 

 

Próbowałem zainstalować sterownik ręcznie przez manager urządzeń (wyszukiwanie sterownika) ale cały czas pokazuje mi że najbardziej aktualny sterownik jest zainstalowany...

 

 

 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Ktoś się wypowie? 
PS. Pod jaki port powinna być podłączona drukarka kablem usb? W ustawieniach pisze LPT1 nie powinno być USB? (tylko że portu USB nie ma na liście rozwijanej, są jeszcze jakieś COM1 itd). 

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

ok Panowie jako iż nikt nie odpowiedział a problemem już rozwiązany to informuję iż problemem były pliki systemowe świeżego WINDOWS'a (sfc / scannow) po ich naprawieniu instalacja przebiegła pomyślnie ale jako iż system był całkowicie nowy to sformatowałem go ponownie i wgrałem świeżą instalkę WIN na nowo. 

Edytowane przez krzysiuus
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.