x-kom hosting

Comodo zepsuł mi Internet

BlackFalcon
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

po aktualizacji do najnowszej wersji firewall Comodo pozbawił mnie możliwości dostepu do Internetu. Używam modemu firmy Cisco, do którego podłączony jest router firmy ASUS, a od tego routera biegnie kabel do komputera. Router ten również rozdziela WiFi na resztę sprzętów w mieszkaniu. Do tej pory taka konfiguracja sprawdzała się bez zarzutu, dopiero firewall coś napsuł. Udało mi się całkowicie odinstalować Comodo, po czym po wielu godzinach bojów spędzonych na przełączaniu kabelków, całkowitym resecie zarówno moemdu, jak routera (poprzez odpięcie ich od sieci, użycie przycisku reset. przycisku On/OFF i tak dalej) udało mi się doprowadzić do sytuacji, w której internet działa bez problemów (również z włączonym routerem, czyli tak, jak ma być), ale tylko w trybie awaryjnym Windowsa. W normalnym trybie sieć niby się łączy, ale żadna strona nie działa, poza tym albo nie widzi routera, albo informuje mnie, że jego adres IP został zmieniony. Nie pomogło także zmienienie DNS z automatycznych na 8.8.8.8 i 8.4.4.4 (porada znaleziona w sieci). Nie działa również ipconfig/ release i /renew, gdyż pojawia się taki oto komunikat, jak na screenie. Co robić? Mogę używać Internetu w Safe Mode, ale to chyba nie o to chodzi ;).

 

 

Untitled 1.jpg

Edytowane przez BlackFalcon

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pokaż jakie masz zainstalowane karty sieciowe w menadżerze urządzeń.

BlackFalcon
komentarz
komentarz

Jedną taką :).

karty.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pokaż ustawienia IPv4 tej karty sieciowej.

BlackFalcon
komentarz
komentarz

To to? Puste jest, bo zawsze tak było, z tego, co pamiętam (nie jestem głównym użytkownikiem komputera, ja go tylko współużytkuję dzięki czyjejś uprzejmości).

 

 

toto.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W routerze Asus masz włączone DHCP ?

BlackFalcon
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisze, że tak. Ciekawe jest to, że w awaryjnym trybie Windowsa Internet działa przez router. Właśnie tak się łączę teraz. Tylko normalnie nie.

 

Co lepsze, po restarcie i przejściu na tryb normalny pisze, iż "Zapora Comodo jest włączona" (w opcjach zapory Windowsa), mimo że Comodo przecież dawno już nie ma (wyczyściłam Revo Unistallerem na wszelki wypadek potem też).

 

EDIT: Oooo...Użyłam czegoś o nazwie CIS+Removal+Tool+2013 i chyba wszystko działa. Będę testować i dam znać.

Edytowane przez BlackFalcon

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.