x-kom hosting

Gdy włożę dwie kości RAM (bez i z dual channel), wyskakuje mi BSOD

Pjoterro
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam dwie takie same kostki ramu po 2gb,  problem, jest taki, że osobno każda działa dobrze, ale razem po jakimś czasie wyskakuje bsod :/  wkładalem normalnie i tak żeby nie pracowały w dual Chanel, nie pomaga. W memtescie są błędy też tylko jak testuje dwie na raz. Możecie mi jakoś pomóc?

Plyta

Msi 970a-g46

Ram jakis z allegro bez konkretnej firmy 2x2gb

Edytowane przez Pjoterro

Youki
komentarz
komentarz
41 minut temu, Pjoterro napisał:

W memtescie są błędy też tylko jak testuje dwie na raz.

Sprawdzałeś we wszystkich złączch?

Pjoterro
komentarz
komentarz

 @Youki

No jeszcze nie zdążyłem we wszystkich kombinacjach sprawdzić... Ale to penwie płyta główna tak?

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, że złącza od pamięci są uszkodzone, albo te  dwie konkretne kostki na tej płycie się gryzą.

Pjoterro
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że próbowałem już wszystkich kombinacji i jest tak ok 2h w memtescie 0 błędów, ale po jakimś czasie używania i tak wyskakuje bsod :/

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj jeszcze profilaktycznie pliki z folderu Minidump(C:\\Windows\Minidump) i wrzuć na jakiś upload. BIOS na ustawieniach domyślnych, CPU nie był kręcony?

Pjoterro
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki

Bios resetowalem wyjmujac baterie, w CPU próbowałem odblokować rdzeń (problem występował jeszcze przedtem) , ale komputer nie wstawal, więc nie odblokowalem

http://www113.zippyshare.com/v/lmZl43I0/file.html

 

Edytowane przez Pjoterro
Pomyłka
Youki
komentarz
komentarz

Błędy także wskazują na pamięci.

Pjoterro
komentarz
komentarz

@Youki

Jak to? Ale na jednej? Chyba inne

a602820922
komentarz
komentarz

Dwie kości po 2gb ale czy takie same parametry mają?
Masz jakieś oznakowanie na kościach?
Podaj jeśli tak.

Uruchom komputer na dwóch kościach w trybie awaryjnym i sprawdź czy będzie to samo

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Pjoterro
komentarz
komentarz

@a602820922

Obie są takie

A Tryb awaryjny sprawdzę po południu, bo na egzaminy trzeba iść :)

tmp_32595-IMAG04511095595911.jpg

W Trybie awaryjnym po ok 40 minutach wyskoczył 0x0000019

a602820922
komentarz
komentarz

Skoro są identyczne to ok, myślałem że będą inne i że będą nie zgodne jak Youki wcześniej wspominał, zachęcałbym do wyczyszczenia dysku i instalacji systemu od nowa. Powinno pomóc.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Pjoterro
komentarz
komentarz

@a602820922

Tylko że to jest mój 3 albo 4 win na tym kompie XD  nawet podczas instalacji przy tych dwóch kostkach wywalaly błędy... No ale dobra spróbuję jeszcze raz.

Sprzedawca mówi że używał na niej 2 kostki i było wszytko dobrze :/

Chyba po prostu kupię nowy ram.

a602820922
komentarz
komentarz

Skoro tak twierdzisz to nie ma sensu instalacji nowego systemu

 

Masz może Trend Micro zainstalowane?

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Pjoterro
komentarz
komentarz (edytowane)

Zauważyłem, że jak dłużej posiedzę na kompie na tylko jednej kostce np. oglądałem stream i wszytko się tak jakby zacielo tzn mogłem zamykać i otwierać okna w przeglądarce, ale trwało to z 10s, menadżer niby się pokazywał, ale w środku było tylko czarne pole, żadnych opcji i wgl ogólnie słabo wszytko działało.  Po restarcie ok.

Czy to może dlatego że używam 2gb ram na  64 bitowym systemie? Bo nie wiem, może jednak powinienem zainstalować kolejnego wina :huh:

Edytowane przez Pjoterro
a602820922
komentarz
komentarz

Masz może Trend Micro zainstalowane?

 

Do Windows 64bit rekomendowane minimum to 4gb

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Pjoterro
komentarz
komentarz

@a602820922

Nie wiem co to trend Micro.

Wiem że co najmniej 4gb, zainstalowałem 64 bo kupiłem 4gb ramu, nie wiedziałem że bede mógł używać tylko 2, dlatego pytam czy może mi tak dziwnie scinac przez to że śmigam na 2gb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.