x-kom hosting

tracenie połaczenia Asus rt-n18u

djdejwid
utworzono
utworzono (edytowane)
 
Witam.
Tydzien temu zakupiłem router asus rt-n18u wraz z modemem huawei E3372h. Po podłączeniu modemu i konfiguracji okazuje się ze po 10-15 min router traci całkowicie połączenie z siecią zarówno na wifi jak i kablu LAN i już jego nie odzyskuje. Następnie byłem sprawdzić router u rodziny na "Na kablu" i wtedy to zjawisko nie występowało również wtedy jak podłączyłem modem cały dzień internet chodził prawidłowo. Jak wróciłem do domu i podłączyłem pod mojego pc znowu rozłacza. Sprawdziłem logi routera lecz w czasie od 24 do 8 rano występuje taki powatarzajacy sie log:
 
pppd[1010]: Timeout waiting for PADO packets
W czasie występowania tego logu używałem telefon na Wifi z tego routera i wtedy również po 15 min całkowicie rozłączyło siec mimo ze w logach nic się nie zmieniło. Czy może być to wina wadliwego sprzętu? a możne modem nie jest kompatybilny z tym routerem albo to wina mojego starego juz pc?
Edytowane przez djdejwid

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kto jest dostawcą neta ?

djdejwid
komentarz
komentarz

Dostawca jest Play, na routerze i modemie który dostałem z umowa nie było tego problemu, również kiedy podłączę

sam modem do pc wszystko jest ok. 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ale jak weźmiesz tego Asusa z tym Huawei do rodziny, to tam działa prawidłowo ?

djdejwid
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak podłączyłem u rodziny (ok 300m od moje domu) z tym samym modemem i tam testowałem podłączony do 2 komputerów i nie było problemu. router był ciągle na tej samej konfiguracji nic w ustawieniach nie zmieniałem.

 

Zastanawiam się czy może byc to wina mojego pc który jak by nie było ma ok. 8lat płyta główna w nim to asus p5k ws

Edytowane przez djdejwid
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Niech ktoś przyjdzie do ciebie do domu z laptopem i sprawdzi, czy problem się powtórzy.

djdejwid
komentarz
komentarz

Testowałem i problem się dalej powtarza, również gdy jest tylko telefon podłączony. pod wifi. Jak podłączyłem telefon jako modem również zrywa podłączenie. W momencie podłączenia na czysto modemu do pc. Są dosłownie max 5sek zrywy połączenia ale tylko raz na 4-5h. a nie co 15 min bez ponownego odzyskania połączenia.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
Cytuj

pppd[1010]: Timeout waiting for PADO packets

Ten błąd oznacza, że modem nie dostaje odpowiedzi zestawienia połączenia PPP.

 

Spróbuj postawić router z modemem przy samym oknie.

djdejwid
komentarz
komentarz

położenie routera na parapecie nic nie dało( router i tak znajdował tuz przy oknie). Okazało się ze router szukał drugiego portu wan wyłączyłem ta opcje kod ten w logach się już nie pojawia, ale tracenie połączenia nadal występuje. według mapy zasięgów dostawcy internetu znajduje się w zasięgu LTE, do stacji gsm mam jakies 500-600m w lini prostej przez osiedle. 

W logach ogólnych znajduje już tylko informacje z uruchomienia, i więcej nic się później w nich nie pojawia:

Apr 20 18:04:21 rc_service: ntp 1666:notify_rc restart_upnp
Apr 20 18:04:21 miniupnpd[1668]: shutting down MiniUPnPd
Apr 20 18:04:22 miniupnpd[1681]: version 1.9 started
Apr 20 18:04:22 miniupnpd[1681]: HTTP listening on port 48453
Apr 20 18:04:22 miniupnpd[1681]: Listening for NAT-PMP/PCP traffic on port 5351
Apr 20 18:04:22 rc_service: ntp 1666:notify_rc restart_diskmon
Apr 20 18:04:22 disk_monitor: Finish
Apr 20 18:04:23 crond[397]: time disparity of 905284 minutes detected
Apr 20 18:04:24 disk monitor: be idle


 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Znajdź na tej mapie BTS z którym się łączysz: http://beta.btsearch.pl/

Wybierz od góry UKE, PLAY i LTE. Na górze wpisz swoją miejscowość i szukaj. Określ w którym kierunku do twojego domu znajduje się ich nadajnik i wybierz optymalne miejsce w sowim domu dla modemu.

djdejwid
komentarz
komentarz

Dzieki za próbe pomocy

Dzwoniłem dzis to suportu Asusa, jak sie okazało routery tej firmy nie sa kompatybilne z polskimi dostawcami sieci bezprzewodowej. I nie ma pewnosci co do działania na innych modemach.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ogólnie, to twój router nie jest kompatybilny z Huawei E3372h, tylko z Huawei E3372. Twój model nie widnieje na liście kompatybilnych urządzeń.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.