x-kom hosting

Skoki PING w grach Online

FJB
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z pingiem w grach online np. CSGO. Wacha się on od 45 do 500+ ms. Speedtest pokazuje, że mój ping wynosi 23ms, download to 7.5, a upload ok. 1. Korzystam z karty sieciowej z płyty głównej MSI X99 SLI PLUS, do której podłączony jest router TP-Link WR743ND skonfigurowany w trybie klienta. Przeglądanie stron internetowych itd. działa bardzo dobrze natomiast w gry online nie da się grać. Zrobiłem format komputera, zainstalowałem nowe sterowniki, ale problem nadal występuje.

EDIT1: Przeprowadziłem Speedtest po raz drugi... tym razem ping wynosi 237ms, a download niecałe 3, ale chyba jest to spowodowane reinstalowaniem gry, bo po wstrzymaniu pobierania ping wynosi 19ms.

Dziękuję za pomoc. Jeśli nie podałem jakichś informacji, proszę pytać.

Edytowane przez FJB

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Łączysz się kablem z routerem ?

Router łączy się kablem z innym urządzeniem ?

Masz neta bezprzewodowego, wifi, LTE ?

Czy jak grasz w CS to ktoś inny korzysta w tym czasie z neta ?

FJB
komentarz
komentarz

Kablem łączę się do routera skonfigurowanego w tryb klienta. Do niego podpięty jest tylko komputer, natomiast do głównego routera podpinają się inne osoby. Internet jest bezprzewodowo dostarczany do klienta i do innych urządzeń z głównego routera. W trakcie grania inne osoby korzystają  z internetu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli twój router łączy się bezprzewodowo z routerem operatora ?

Sprawdź czy lagi w grach występują gdy tylko samemu korzystasz z neta.

Edytowane przez MasterYoghourt
FJB
komentarz
komentarz

Dokładnie tak. Internet jest z głównego routera (na najwyższym pietrze kamienicy) rozprowadzany po kablu do routerów na niższych piętrach. Każdy kto podpina się do tego internetu ma limit 5 down i 1up. Nie jestem w stanie odpiąć internetu na każdym piętrze, aby sprawdzić ping w grach. Mogę tylko powiedzieć, że kiedy moja rodzina nie korzysta z internetu z głównego routera (tylko my się do niego podpinamy bezpośrednio) skoki pingu występują, ale zdecydowanie rzadziej i nie są tak duże (co kilka minut skacze do np.400 i po 5 sekundach spada do 70).

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W kamienicy mieszka wiele rodzin w osobnych mieszkaniach tak ?

Co masz na myśli mówiąc podpinamy się bezpośrednio do głównego routera ?

Kto jest właścicielem głównego routera ?

FJB
komentarz
komentarz

Właścicielem głównego routera jestem ja. W kamienicy mieszkają ludzie, którzy wynajmują ode mnie mieszkania i korzystają z "mojego" internetu.Ci najemcy podpinają się do routerów na piętrach, które czerpią połączenie z głównego routera, do którego podpina się mój router, do którego podpinam komputer.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpisz w linii poleceń komendę:

ping onet.pl -t

i zostaw niech sobie pinguje. W tym czasie odpal CS i graj do momentu aż pojawią się duże lagi, wtedy szybko zminimalizuj grę i zobacz czy ping do onet.pl także wzrósł.

Edytowane przez MasterYoghourt
FJB
komentarz
komentarz

Po dłuższym czasie bezproblemowego grania ping w grze skoczył do 600 na kilkanaście sekund. W CMD pojawił się Request timed out dwa razy a potem w dwóch linijkach ping wynosił 500 i 600. Po kilkudziesięciu sekundach ping znów skoczył. Zarówno w grze jak i w CMD.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czyli już wiemy, że to nie wina serwera gry. Teraz będziemy próbować namierzyć problem. Zainstaluj program PingPlotter. Zapuść w nim ping do onet.pl. Pojawi ci się lista hopów po lewej stronie. Dodaj hopy od 1 do 5 do listy wykresów poniżej, klikając dwukrotnie na nich. Zrób tak by poniżej znajdowały się po kolei poukładane hopy od 1-5 i ostatni na końcu. Rozciągnij okno wykresów do góry, by było bardziej widoczne. Zostaw PingPlottera niech sobie chodzi, a w tym czasie odpal sobie gierkę i gdy znów pojawią ci się lagi, to zminimalizuj grę i zrób zrzut ekranu z PingPlotter. Screen wrzuć tutaj.

 

Zrzuty ekranu robi się prosto. Naciskasz klawisz na klawiaturze o nazwie PrtScr lub Print Screen. Zwykle znajduje się w prawym górnym rogu klawiatury. Otwierasz program Paint, z menu Edycja wybierasz Wklej, lub po prostu wciskasz klawisze ctrl+v. Teraz zapisujesz zdjęcie i wrzucasz je na przykład na imgur.com.

FJB
komentarz
komentarz

Od razu po dołączeniu do serwera gry ping skoczył do 300.

PROBLEM.png

Przeprowadziłem test ponownie. Tym razem przez 8 minut wszystko działało świetnie. Ping skoczył na chwilę do 300. Chyba udało mi się to uchwycić w programie

TEST2.png

Dla pewności powtórzyłem to co ostatnio. Tym razem ping zachowywał się tak jak zazwyczaj, czyli przechodził dosyć "płynnie" z 60 na 70-90-100-120-150 i tak aż do 700/1000 po czym w podobny sposób spadał.

TEST3.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesteś podpięty kablem do tego TP-Link WR743ND ?

Dawno temu go kupiłeś ?

Masz inny router na podmiankę ?

Edytowane przez MasterYoghourt
FJB
komentarz
komentarz

Tak, jestem podpięty kablem. Routerów mam sporo, ale są problemy z ich konfiguracją i dostępem do panelu zarządzania. Wydaje mi się, że router ma rok, może trochę więcej.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli jest problem z dostępem do panelu konfiguracyjnego, to wpierw podłącz do prądu dany router, następnie znajdź przycisk reset i trzymaj go wykałaczką nawet 30 sekund. Jeśli nie znasz domyślnego loginu/hasła to podaj jego model, poszukamy.

 

Druga sprawa, pamiętaj o odpowiednim doborze zasilacza. Pod spodem lub przy samej wtyczce pisze jakie zasilanie oczekuje router np: 9,12,V itp. Każdy zasilacz ma także opisane na obudowie jakie dostarcza napięcie.

FJB
komentarz
komentarz

Zgodnie ze wskazówkami podłączyłem router AirLive do zasilania i do komputera oraz przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Po wpisaniu adresu IP ze spodu urządzenia do przeglądarki ukazał się taki komunikat (na zdjęciu).

konfiguracja.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten router wygląda na uszkodzony. Podaj jego dokładny model spisany z naklejki, to może uda się znaleźć dla niego obraz systemu.

FJB
komentarz
komentarz

AIr Live Wireless-N Poe AP Router Model: N.Power

HNPOWERD201170

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściągnij firmware stąd: http://fs.airlive.com/firmware/Airlive_N.Power_v27.4.2.0.2-b9_EU.zip

Rozpakuj i po ponownej próbie zalogowania, wskaż plik *.bin

Edytowane przez MasterYoghourt
FJB
komentarz
komentarz

Udało mi się dotrzeć do panelu konfiguracyjnego, ale konfiguracja routera w tryb klienta okazała się być trudniejsza niż myślałem. Na screenach jest to co pojawia się po wybraniu opcji "KLIENT". Wchodziłem we wszystkie strony po kolei. Coś co było dla mnie zrozumiałe znajdowało się tabelce zatytułowanej "Site Survey". Odnalazłem w niej nazwę głównej sieci, podałem hasło i pokazał się zielony obrazek informujący o tym, że router się połączył (tak mi się przynajmniej wydaje). Niestety na komputerze przy ikonce internetu wciąż pokazuje się wykrzyknik. Na zdjęciach są niektóre strony z routera.

1.png

2.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten router łączy się bezprzewodowo z głównym routerem ?

Komputer podłączyłeś kablem do tego Air Live ?

Czy w Site Survey pokazuje siłę danej sieci, w jednostkach "db" ?

Sprawdziłeś ustawienia sieci LAN w tym routerze ?

FJB
komentarz
komentarz

Wydaję mi się, że się łączy bezprzewodowo. Chyba jakiś czas temu był tak skonfigurowany. Komputer podłączyłem kablem. Tych jednostek w db nie zauważyłem. Jest natomiast wskaźnik w procentach, który oznacza chyba to samo. Do ustawień LAN jeszcze się nie dostałem.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Więc jak połączysz się z tą siecią, to zapisz jej profil a następnie skonfiguruj LAN.

FJB
komentarz
komentarz

W jaki sposób mam to zrobić?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na drugim screenie masz przycisk Add.

FJB
komentarz
komentarz

Jakimś trafem, gdy chciałem zalogować się do routera poprzez wpisanie w przeglądarkę adresu IP z przeglądarki, pokazał się taki komunikat.

4.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.