x-kom hosting

niewidoczne konto lokalne

wontek wrocek
utworzono
utworzono

Witam.Mam w WIN 10 dwa konta: Podstawowe-jako administrator i lokalne-dla drugiej osoby w rodzinie. Nie mogę  od tygodnia zalogować się na to konto lokalne (choć wcześniej dało się bez problemów). Dziś nie jest ono widoczne po starcie systemu, jak i gdy próbuję przełączyć użytkownika poprzez Menu Start i Wyloguj. Pliki z tego zaginionego konta są. Sprawdzałem na dysku C, w folderze Użytkownicy, a także gdy wchodzę przez Panel Sterowania do Konta Użytkowników i potem Zarządzaj Innym Kontem. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Tylko piszcie proszę jak dla laika, bo nie znam się na tym.

kombajn93
komentarz
komentarz

Hej,

 

kliknij prawym przyciskiem myszki na menu start w dolnym prawym rogu i wybierze "Uruchom". Wpisz następnie komendę "lusrmgr.msc". Kliknij 2x lewym przyciskiem myszki na folder "Użytkownicy", następnie prawym przyciskiem myszki na profil, którego nie widzisz i wybierz "Właściwości". Jeśli pole "Konto jest wyłączone" jest aktywne to je odhacz, zastosuj zmiany i kliknij OK. Następnie zrestartuj komputer i zobacz czy profil jest znowu widoczny.

 

Daj znacz czy zadziałało ;)

wontek wrocek
komentarz
komentarz

Nie zadziałało. Po uruchomieniu lusrmgr.msc w  oknie (patrz zdjęcie) jest tylko napisane że ta przystawka nie może być używana w tej wersji WIN10. Kontami użytkowników można zarządzać tylko przez Panel Sterowania. Idąc przez Panel Sterowania nie ma nigdzie menu pod pr. przyciskiem myszy z właściwościami. :(

Bez tytułu.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.