x-kom hosting

Zasilacz za około 300 zł

Angnamette
utworzono
utworzono

Cześć. Niedawno podczas grania zaczął wyłączać mi się komputer. Okazało się, że to wina zasilacza (pożyczyłem od kolegi jego i na razie tak się kulam), więc nadeszła pora na zakup nowego.

Podzespoły:

Proc: i5 3570k

MOBO: MSI Z77A-GD55

Grafa: Asus GTX 970 Strix OC

Stary zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W

Teraz śmiga na: BeQuiet Pure Power L8 630W

 

Cena jaką chciałbym przeznaczyć na zasilacz to około 300 złotych, powiedzmy że 50-100 złotych byłbym w stanie dołożyć, ale wolałbym tego nie robić ;) Co do wymagań to nie jestem wybredny. Oczywiście fajnie by było jakby był modularny, ale nie mam budy z oknem, więc nie jest to obowiązkowe. Poza tym cenię sobie ciszę.

Cały problem polega na tym, że nie mam pojęcia jaką moc wybrać. W tej cenie z tego co widziałem, przeważają zasilacze o mocy 500-600W, jednak nie wiem czy jest to wystarczająco. 

 

Z góry dzięki za pomoc, Angnamette.

bemol911
komentarz
komentarz

Tutaj w zupełności z dużym zapasem mocy wystarczy Corsair CX450m. 

Angnamette
komentarz
komentarz (edytowane)

450W jest wystarczające? Tego bym się nie spodziewał. ;)

 

Corsair jest cichym zasilaczem czy lepiej dopłacić do np. tego be quiet?

Bardzo spodobała mi się kultura pracy zasilaczy tej firmy :)

 

Dodatkowym atutem wydaje mi się tutaj certyfikat 90 Plus Silver, zamiast Bronze.

Edytowane przez Angnamette
bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Angnamette napisał:

450W jest wystarczające? Tego bym się nie spodziewał. ;)

 

 

Twój zestaw pod obciążeniem będzie pobierał poniżej 250W, ten Corsair ma na linii 12V 448W więc nawet po OC procesora i karty zostanie zapas mocy. Niestety o kulturze pracy tych zasilaczy Ci nic nie powiem @rafalluz ma na pewno więcej do powiedzenia.

Youki
komentarz
komentarz

Przy większym poborze energii do najcichszych ten zasilacz nie należy, ale suszarka to nie jest.

rafalluz
komentarz
komentarz

CX robi jakieś 800 rpm w idle, co oznacza że jest nieco słyszalny.

 

Pure Power 9 nie polecam, niezależnie od kultury pracy, nie trzyma napięć:

 

http://techlipton.pl/be-quiet-pure-power-9-500-w-cm-vs-silentiumpc-supremo-m2-gold-550-w/7/

 

Weź Pure Power 10, który jest równie cichy, a posiada DC-DC, przez co z napięciami nie ma problemów.

Angnamette
komentarz
komentarz

W takim razie chyba zdecyduje się na tego be quieta :) 

 

Dziękuje bardzo za pomoc i życzę miłego dnia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.