x-kom hosting

podkręcanie fx 8320

luk_20_89
utworzono
utworzono

Witam potrzebuje rady do mojego OC.

Płyta główna gigabyte 970a-ud3p 
zasilacz corsair 550w
procesor fx 8320.

1 wersja:Mnożnik na 22.5=4.5ghz Napięcie ustawiam 1.42500 i llc na medium testuje occt i śmiga stabilny napięcie w hw monitor pokazuje 1.440 i nic nie spada więc chyba ok?Temperatury ok,wszystkie bajery wyłączone.

2wersja: Mnożnik na 22.5=4.5ghz napiecie normal. + offset 0.0500=1.42500 llc medium i też śmiga tylko pod obciązeniem napiecie nie jest już stałe tylko lata od 1.416-1.440

Pytanie która opcja jest lepsza?Doradzcie

 

Youki
komentarz
komentarz

A w grach testowałeś też stabilność?

luk_20_89
komentarz
komentarz

W 3dmark testowałem. I w standardzie ten proc jest 3,5ghz turbo 4ghz i czasami napiecie na standardzie wchodzi na 1.452. 

Youki
komentarz
komentarz

Tak, wiem.

Zostaw pierwszą wersję jeśli nie ma problemów.

  • 2 tygodnie później...
luk_20_89
komentarz
komentarz

Jednak zmieniłem napiecie mam na auto i plyta ustawia 1.375v ale do tego llc na extreem w spoczynku napiecie 0.924 pod obciazeniem maks 1.452 i jest ok tylko czy tak moze byc. Jak na sztywno ustawie vcore to w spoczynku nie spada z 1.452 ( a chce zeby spadało)apm wyłączone i turbo nie działa ale w biosie nie moge turbo boost wziasc na disable choc i tak nie dziala. bo jak wezme na disable to przy ponownaym uruchamianiu najpierw plyta odetnie zasilanie potem mysli mysli i dopiero idzie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.