x-kom hosting

Dobór karty graficznej do kompa

niuniek20
utworzono
utworzono (edytowane)

 

Witam serdecznie. Chciałbym abyście pomogli mi dobrać jakąś lepszą kartę graficzną do gier takich jak: gta4,farcry3, battlefield i NFS starsze i nowsze. Komp czasami muli mam zainstalowany program antywirusowy kasperski

Oto parametry kompa:

Płyta główna: Asrock G31M-S

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHZ

RAM: 2GB Patriot FSB 1600 DDR2 800 Dual Channel

Karta Graficzna: nVidia Galaxy GeForce 8600 GT PCI-E 16B, 128 BIT

Komputer: ACPI x64-based PC

Zasilacz: 400W ModeCom ATX 12V 2,2 Compatibile

Monitor: Samsung SyncMaster 932MW

Windows 7 Professional x64

 

 

Edytowane przez niuniek20

TooH
komentarz
komentarz

 Najpierw byś musiał wymienić zasilacz zeby cokolwiek zadziałać 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zrób byś miał te 4GB pamięci, bo 2GB to za mało na takie gierki.

Karta graficzna najlepsze czasy ma już za sobą, może używany GTX 650Ti za około 250pln, albo Radek 7770 ?

Jak kolega wspomniał wymień ten zasilacz na 500W, może być używka ale wpierw daj znajomemu by ci sprawdził kondensatory w nim. Kupuj zasilacze tylko tych firm: Antec, Corsair, Thermaltake, Chieftec, XFX, BeQuiet, OCZ, CoolerMaster, EVGA, Seasonic, Silverstone, Enermax

https://techlipton.pl/czarna-lista-zasilaczy/

niuniek20
komentarz
komentarz

nie znam się na tym za bardzo nie chce spalić kompa dlatego prosiłbym o jakiś link do zasilacza jaki ew proponujecie

bemol911
komentarz
komentarz

Zasilacz jest ok ale jego zakup jest bezsensowny, ten cały PC jest wart niewiele więcej od niego. 

Ile możesz przeznaczyć na modernizację PCta ? 

 

Najtańsza opcja to zmiana zasilacza na jakiegoś Chiefteca GPS za max 50zł + Radeon HD7750 DDR5 poniżej 150zł + 2GB RAMu za ~30zł. Jak możesz wydać trochę więcej to można zmienić procesor lub nawet całą platformę.

niuniek20
komentarz
komentarz (edytowane)

300,450 zł ja nie potrzebuje bóg wie jaki komputer ;D nie potrzebuje naaaaj nowszych gier jakie są z czasem może zainwestuje w lepszy komputer

Edytowane przez niuniek20
bemol911
komentarz
niuniek20
komentarz
komentarz (edytowane)

to może ten zestaw jak pan bemol napisał chieftec za max 50 zł karta graficzna Radeon HD7750 DDR5 i ramy. w komputerze można max 8 gb

Edytowane przez niuniek20
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Twoja płyta główna ma tylko dwa sloty pamięci, jeśli obydwa masz zajęte to musisz sprzedać obecną pamięć i kupić 2 x 2GB DDR2 800MHz. Pamięci typu DDR2, pamiętaj.

 

Jeśli masz możliwość to próbuj wyszarpnąć Radka 7770 zamiast 7750, bo trochę jednak różnią się wydajnością.

 

Starą kartę i pamięci sprzedaj, choćby na OLX.

Edytowane przez MasterYoghourt
bemol911
komentarz
komentarz
Godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Jeśli masz możliwość to próbuj wyszarpnąć Radka 7770 zamiast 7750, bo trochę jednak różnią się wydajnością.

 

 

Przy jego obecnym procesorze nie będzie różnicy.

 

3 minuty temu, niuniek20 napisał:

 bd dobry zasilacz ?

 

Dobry ale na pewno nie w tej cenie. 

niuniek20
komentarz
komentarz

zainwestowałem w trochę droższy nowy na gwarancji bo chce żeby mi pochodził długo

bemol911
komentarz
komentarz
5 minut temu, niuniek20 napisał:

dokupiłem ramy 4gb i karte graficzna radeon 7750

 

Karta miała być w wersji DDR5, ta którą kupiłeś to DDR3. Jest ona do ponad 50% słabsza od wersji z pamięciami DDR5.

 

zfsazzB.gif

niuniek20
komentarz
komentarz

czyli się pośpieszyłem trochę ;/ a tą co kupiłem to bd mi pasować pod kompa ?

bemol911
komentarz
komentarz

Pasować będzie.

niuniek20
komentarz
komentarz

zasilacz,ramy i grafikę mam czy jest sens dokupywać jakieś lepsze i tanie chłodzenie

bemol911
komentarz
komentarz

Nie bardzo. 

niuniek20
komentarz
komentarz

ok dzięki temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.