x-kom hosting

Problem z Wi-Fi w laptopie

ElPeeL
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem otóż nie mogę się połączyć z Wi-Fi u Połączeniach Sieciowych nie pokazuje mi się Wi-Fi. Mogę połączyć się z internetem ale tylko za pośrednictwem kabla. Wi-Fi normalnie łączy się z każdym telefonem. Z góry dziękuję za pomoc:)

1.jpg

2.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie masz zainstalowanej karty wifi. Podaj model laptopa.

pablik12
komentarz
komentarz

Ja mam podobny problem. Od czasu do czasu laptop gubi połączenie z wifi (nie ma zadnych dostępnych sieci). Gdy wyłączę kartę sieci wifi nie da się już jej właczyc spowrotem.

Czasem zresetowanie lapka wystarczy i wszystko wraca do normy a czasem po zresetowaniu tak jak u kolegi wyżej wogole karta sieci wifi się nie pokazuje. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, czasem caly dzień smiga dobrze a czasem potrafi się wyłączać kilka-kilkanaście razy dziennie

a i zauważyłem ze czasem karta się rypie gdy rusze laptopem lol

System: win 10

router: TP-LINK_3DA8A6

karta sieciowa: Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
 

antonex
komentarz
komentarz

Masz dostęp fizyczny do tej karty bezprzewodowej? Najczęściej któraś "klapka" na obudowie komputera. Sprawdź czy nie masz obluzowanych anten lub samej karty w gnieździe. 

pablik12
komentarz
komentarz

tylko wlasnie nie wiem jak ta karta wygląda xD

mój laptop to lenovo g50-70. zdjąłem dolną pokrywe ale nie jestem pewien czy jest możliwość dostać się do niej

antonex
komentarz
komentarz

Oczywiście karta powinna być na środku komputera i dostępna/widoczna bez problemów. Powinny do niej dochodzić dwa przewody antenowe które znikają gdzieś w obudowie. 

pablik12
komentarz
komentarz

no mam je jeden bialy drugi czarny ale nie wygląda na to ze sa odpięte czy cos

antonex
komentarz
komentarz

A samo mocowanie karty jest ok? 

pablik12
komentarz
komentarz

wydaje się w porządku nie da się jej ruszyc

antonex
komentarz
komentarz

No to wygląda że sama karta jest uszkodzona, sprawdzałeś czy znajdziesz jakieś nowsze sterowniki? Najlepiej było by sprawdzić na innej karcie sieciowej co będzie się działo. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.