x-kom hosting

[Win8] Problem z licencją

kwiatek77
utworzono
utworzono

Dzień dobry!

Oddałem swojego laptopa, z fabrycznie zainstalowanym windowsem8, do serwisu. Serwis wymienił kość BIOS, komputer działa ok, jest jeden problem. Odkryłem, że serwis zainstalował program o nazwie km spico. Program ten jest używany do nielegalnego aktywowania systemu. Jak rozumiem system zażądał aktywacji po wymianie tak poważnej części. Dlaczego jednak serwis dokonał jej za pomocą "pirackiego" programu? W tym momencie, w "zakładce" system, w panelu sterowanie, otrzymuję informację, że licencja jest aktywna tylko do 2017-05-11. Próby aktywacji kończą się błędem 0xC004F074 . Jak rozumiem użycie km spico to spowodowało(może jestem w błędzie?).

Czy faktycznie km spico wyrządził szkody i czy powinienem mieć pretensje do serwisu? Km spico to faktycznie "nielegalny" sposób aktywacji windowsa? I w końcu czy licencja faktycznie wygaśnie w maju? 

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Znając życie w serwisie sformatowali cały dysk twardy usuwając tym samym fabryczną partycję Recovery, a że laptop był z systemem to wgrali pirata i aktywator.

 

kwiatek77
komentarz
komentarz

@Youki

 dziękuje za odpowiedź. Proszę jeszcze o poradę - czy faktycznie powinienem mieć pretensje do serwisu? W końcu mogli wykonać partycje Recovery / spisać klucz itp. Jak rozumiem zostałem z nielegalnym windowsem, bez możliwości przywrócenia legalności systemu? Z drugiej strony system jest przypisany do sprzętu, może jest jakiś sposób, żeby go odzyskać, poprzez numer seryjny laptopa?

Youki
komentarz
komentarz

A system aktualizowałeś do W10 czy nie?

kafejaxx44
komentarz
komentarz

Wgraj win 10 automatycznie wykryje klucz. U mnie to zadziałało na laptopie z win 8 wgrałem na czysto win 10 i aktywował się automatycznie nie musiałem klucza podawac. Ale nie wiem czy to działa bo ja robiłem to gdy była możliwość darmowej aktualizacji do windows 10 ale powinno załapac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.