x-kom hosting

Pamięć RAM (4GB działające na 8GB)

axn177
utworzono
utworzono

Witam,

już dłuższy czas temu zauważyłem, jakoby system nie czytał 4gb ramu, pomimo tego, że jest. (komputer składany dawno temu)

Pamięć RAM#1 na slocie 1 działa zarówno sama, jak i jednocześnie z drugą kością RAM, przekładając na 2 slot także działa, jednak RAM#2 samodzielnie już nie działa.

System pokazuje zainstalowaną pamięć ram 4,00 GB.

płyta główna (póki co nie zamierzam wymieniać pg, bo wtedy równie dobrze i cały zestaw wypadałoby zmienić, niestety)

pamięć RAM (ranks single/dual?)

W załączniku zrzuty ekranu z programu everest/cpu-z i wygląd fizyczny.

Pytania:

Czemu te kości ram tak bardzo się od siebie różnią (fizycznie), pomimo tego, iż to ten sam model?

Czy możliwe, że pamięć RAM#2 jest po prostu zepsuta? Czy lepiej by było ją wymienić na identyczną pamięć, która obecnie działa i zamontować na drugi slot?

Czy to płyta jest nie do końca kompatybilna, i to ogranicza ilość ramu? Rzekomo wspiera dual channel DDR3.

 

 

 

ram.7z

Cfel
komentarz
komentarz

jak są zamocowane na płycie głównej daj zdj 

Uruchom kompa na 1 kości i zoba czy działa jak tak to wymij i daj 2 kosc i sprawdz czy nie jest uszkodzona kturaas

płyta gowna max 8gb ramu ma

axn177
komentarz
komentarz (edytowane)

Slot 1 od góry, slot 2 dół (wg zdjęcia z linku), napisałem zresztą już, że sprawdzałem, ponadto pamięć RAM#2 chyba była jednak wadliwa.

Edytowane przez axn177

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.