x-kom hosting

Rozdzielanie maili

jbs
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! 

 

Mam w pracy pewien problem do rozgryzienia. Jest pewien adres mailowy przyjmijmy abc@abc.pl który obsługuje go osoba X. Polityka firmy się nieco zmieniła i chcemy żeby ów adres abc@abc.pl był obsługiwany też przez inne osoby na zasadzie losowości czyli, że jak ktoś napisze coś na adres abc@abc.pl to jakiś program losowo wybierze i wyśle do osoby X albo osoby Y albo do osoby Z. Nie mogę nigdzie w internecie znaleźć  takiego rozwiązania stąd moje pytanie kieruje do was. Pomożecie?   Z góry dziękuję.  :roll:

Edytowane przez jbs

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To się organizuje za pomocą oprogramowania do zarządzania zgłoszeniami (ticket'ami). Na przykład OSTicket, OTRS, Spiceworks, te trzy są akurat darmowe do użytku w firmie.

 

Inna opcja, to wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za dystrybucję zgłoszeń. Załóżmy, to ty odbierasz wiadomości i to ty przesyłasz je dalej do poszczególnych osób na ich własne konta pocztowe. Tym sposobem każdy dostaje po równo. Jednak docelowo należy pomyśleć o oprogramowaniu do zarządzania zgłoszeniami.

 

Takie oprogramowanie pozwala nie tylko w wygodny sposób odbierać i zarządzać zgłoszeniami, ale również ułatwia klientom ich umieszczanie, na przykład poprzez waszą stronę www.

  • Dobra wypowiedź 1
jbs
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie MasterYoghourt!! Takiej odpowiedzi oczekiwałem! Ta opcja z tymi ticket'ami wydaje się zdecydowanie lepsza z dwóch prozaicznych powodów: odciąża mnie w odbieraniu, "losowaniu" i przekazywaniu dalej wiadomości a dwa eliminuje późniejsze ewentualne sugestie "kolesiostwa". Moja firma zajmuje się sprzedażą towarów i to sporej wartość dlatego dobrze jest sobie zapewnić pełen obiektywizm i spokój głowy. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc i Wesołych Świąt! :piku:

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze, że wykonanie takiego projektu można zlecić jakiemuś freelancer'owi, na portalach z ogłoszeniami tego typu, np: http://www.freelanceria.pl/

Wyjdzie za pewne taniej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.