x-kom hosting

Pytanie odnośnie mixed dual channel vs single channel

jacapraca
utworzono
utworzono

Witam wszystkich na forum, mam pytanie odnośnie RAMu, mam 6gb ( 2x1gb w dual channel, i 2 kości po 2 gb różnych producentów wszystko 800hmz), dorwałem przypadkiem 2 kości po 2g (jedna 667mhz i jedna 800mhz) ale jeden typ mi mówił żeby lepiej ich nie wrzucać bo podobno lepiej mieć mniej ramu ale chociaż część kości pracujących w dual channel szczególnie jeśli kompa używa się raczej do gier. Troche ciężko mi w to uwierzyć ze 6gb w takim układzie było by lepsze od 8gb na rożnych kościach. ile w tym prawdy? 

cinomatic
komentarz
komentarz

Pierwsza sprawa jest taka że niezależnie od tego ile masz kości pamięci to wszystkie swoim taktowaniem zawsze zwalniają do tej najsłabszej, a to znaczy w Twoim przypadku że wszystkie zwolnią do 667MHz.

 

Druga sprawa jest taka że jeżeli nie podkręcasz procesora/pamięci i nie wykorzystujesz komputera do robienia benchmarków to żadnej różnicy między 667 a 800 nie odczujesz.

  • Dobra wypowiedź 1
jacapraca
komentarz
komentarz

Rozumiem, i czyli to ze dwie kości pracują w dualu a reszta nie to aż takiej różnicy nie ma?

cinomatic
komentarz
komentarz

Przy użytkowaniu w grach przy większej ilości pamięci właściwie nieodczuwalne.

Dual Chanel jest dobrym rozwiązaniem ale dla zwykłych użytkowników jest to dobry chwyt marketingowy prowadzący do kupowania takich samych pamięci,

 

  • Dobra wypowiedź 1
jacapraca
komentarz
komentarz

Ok, wiem wszystko co chciałem. Dzięki za odpowiedź:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.