x-kom hosting

Problem z laptopem - No bootable device

hersen233
utworzono
utworzono

Witam,

Nie wiem dokładniej gdzie napisać ten temat, więc napisze tu bo częściowo jest związany z owym systemem. Posiadam laptopa ACER Aspire E15, wcześniej miałem system windows 10, chciałem sprawdzić jak linux pójdzie, posiadam 2 pendrive - 1 z windows 10, 2 z linuxem ubuntu 16.04, wszystko fajnie, podpinam pendrive z ubuntu - laptop działą, pokazuje mi sie okno GNU GRUB, mam tam 4 opcje:
1 - Try ubuntu without installing,

2 - install ubuntu,
3 - OEM install (for manufacturers0

4 - Check disc for defects 
Wszystkie opcje działają, instalacja działa w 50%, gdyż po instalacji systemu mam ciągle te okno, jak wyjme pendrive to mam wiadomość 'No bootable device' również mam tą wiadomość jak podepne pendrive z win 10 do instalacji, nie moge ani wejść do biosu ani nic. Dodam że jak włącze ubuntu z pendrive - działa, jak wyjme pendrive laptop momentalnie sie zacina i nie działa.

Licze na przydatne odpowiedzi ;)
Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

A w BIOS jaką masz kolejność botowania ustawioną?

Pendrive bootowalny?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.