x-kom hosting

Blue Screen przy instalacji Windows 10

Kubol
utworzono
utworzono

Witam!

Zakupiłem niedawno PC składany i podczas instalacji Windows 10 64bit pojawia się blue screen. Windows zaczyna się ładować i nagle pojawia się niebieski ekran, po czym komputer się resetuje i wszystko zaczyna się od nowa. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną? Może coś w biosie, uefi? Proszę o pomoc bo ja się na tym specjalnie nie znam.

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: Asrock H110M-HDV

Zasilacz: XFX TS430

Procesor: Intel core i5 6500 3.2GHZ, 6MB

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon RX470 4GB DDR5

pestka12
komentarz
komentarz

Witam.

 

Mam pytanie czy kręciłeś procesor przed instalacją systemu.

Kubol
komentarz
komentarz

Nie, nic takiego nie robiłem

 

pestka12
komentarz
komentarz

Czy komputer składałeś ty czy serwis bo może być to wina złego nałożenia  pasty  na procesor i są zbyt duże temperatury i zabezpieczenie powoduje restart komputera czyli blue screen pokaż zdjęcie twojego radiatora.

Kubol
komentarz
komentarz
2 godziny temu, pestka12 napisał:

Czy komputer składałeś ty czy serwis bo może być to wina złego nałożenia  pasty  na procesor i są zbyt duże temperatury i zabezpieczenie powoduje restart komputera czyli blue screen pokaż zdjęcie twojego radiatora.

Komputer składał serwis morele. Włożyłem płytę od win 7 i sytuacja wygląda tak samo. Dorzucę jeszcze zdjęcia blue screena.

 

IMG_20170407_213916.jpg

IMG_20170407_224644.jpg

IMG_20170408_144728.jpg

IMG_20170408_135128.jpg

pestka12
komentarz
komentarz

A podaj jakie masz pamięci ram bo to może być wina pamięci ram.

  • Dobra wypowiedź 1
Kubol
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, pestka12 napisał:

A podaj jakie masz pamięci ram bo to może być wina pamięci ram.

Mam 2x GOOD RAM 4GB DDR4-2133. Uruchomiłem Dreamos-pe live CD utworzony z win 7. I z informacji tam zawartych na temat komputera było że z tych 8gb RAM mam 1.9gb. Jaka może być tego przyczyna? Coś w biosie? Czy kości są uszkodzone, a może to płyta główna?

Edytowane przez Kubol
Konradzinski
komentarz
komentarz

Podociskaj kości RAM, spróbuj też zamienić je miejscami (ewentualnie umieść je w innych slotach, jeżeli masz jakieś wolne). BIOS/UEFI powinien wykrywać obydwie kości RAM.

 

Spróbuj wyjąć jedną z kości RAM i zainstalować system, a jak pojawi się BSOD, to zamień kości - jeżeli ten sposób zadziała, to będziesz wiedział który RAM jest uszkodzony.

pestka12
komentarz
komentarz

ten blue screen to błąd pamięci prawdo podobnie są źle ustawione taiminigi w pamięci ram zrób tak jak mówi Konradzinski zostaw 1 pamięć ram i spróbuj teraz zainstalować system 

Kubol
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Konradzinski napisał:

Podociskaj kości RAM, spróbuj też zamienić je miejscami (ewentualnie umieść je w innych slotach, jeżeli masz jakieś wolne). BIOS/UEFI powinien wykrywać obydwie kości RAM.

 

Spróbuj wyjąć jedną z kości RAM i zainstalować system, a jak pojawi się BSOD, to zamień kości - jeżeli ten sposób zadziała, to będziesz wiedział który RAM jest uszkodzony.

Próbowałem na jednej kości potem na drugiej, zamienilem je miejscami i ciągle to samo. Może jest coś źle w biosie albo cos jest uszkodzone.

pestka12
komentarz
komentarz

to prawdopodobnie jest uszkodzona płyta główna lub coś jest pogrzebane w taimingach oddaj komputer na gwarancji do morele i podaj ten powód problemu powinni przyjąć.

Kubol
komentarz
komentarz
46 minut temu, pestka12 napisał:

to prawdopodobnie jest uszkodzona płyta główna lub coś jest pogrzebane w taimingach oddaj komputer na gwarancji do morele i podaj ten powód problemu powinni przyjąć.

I tak też zrobię bo już nie mam pomysłów. Dziękuję za pomoc.

  • 1 rok później...
gawdzik23
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam cos identycznego jak kolega, tyle, że stało mi się po !zmniejszeniu! napięć na procesorze... Przywrocilem wszystko do ustawień fabrycznych, jednak nie dało to żadnego rezultatu. Przy ładowaniu systemu wyskakuje błąd ntfs.sys, nawet przy próbie zbootowania instalki Windowsa z pendrive. Proszę o pomoc, nie mam już pomysłu. Dodam tylko, że jak głupek zmniejszyłem napięcia podczas, gdy uruchomilem ponownie komputer wraz z aktualizacją... Komputer nie załadował systemu do końca i się zresetował. Od tamtego czasu wyskakuje BSoD podczas próby zaladowania systemu po czym następuje restart przygotowanie do naprawy systemu i znowu BSoD i tak w kółko. Za każdym razem kod błędu to ntfs.sys. Jeszcze raz uprzejmie proszę o pomoc!

Edytowane przez gawdzik23

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.