x-kom hosting

Blue Screen przy instalacji Windows 10

Kubol
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Zakupiłem niedawno PC składany i podczas instalacji Windows 10 64bit pojawia się blue screen. Windows zaczyna się ładować i nagle pojawia się niebieski ekran, po czym komputer się resetuje i wszystko zaczyna się od nowa. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną? Może coś w biosie, uefi? Proszę o pomoc bo ja się na tym specjalnie nie znam.

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: Asrock H110M-HDV

Zasilacz: XFX TS430

Procesor: Intel core i5 6500 3.2GHZ, 6MB

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon RX470 4GB DDR5

Edytowane przez Kubol

Youki
komentarz
komentarz

Zdjęcie tego BSOD'a?

Jakie masz kostki RAM?

Instalowałeś już wcześniej z tego instalatora system?

Kubol
komentarz
komentarz (edytowane)

Kości RAM sprawdzałem, są dobre (2x GOOD RAM 4GB (DDR4-2133)) wyjąłem jedną a potem druga kość i sutuacja się nie zmieniła. Tak sprawdzałem na innym komputerze i tam wszystko działało. Spróbowałem jeszcze z 7 i też to samo.

IMG_20170407_213916.jpg

IMG_20170407_224644.jpg

Edytowane przez Kubol
Youki
komentarz
komentarz

UEFI na ustawieniach domyślnych?

1 godzinę temu, Kubol napisał:

sprawdzałem

Jak, gdzie?

Kubol
komentarz
komentarz (edytowane)
6 godzin temu, Youki napisał:

UEFI na ustawieniach domyślnych?

 

Ram Sprawdziłem za pomocą memtest86. W UEFI próbowałem coś ustawiać i szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia czy jest to poprawnie zrobione, wnioskując po tym że nie mogę zainstalować systemu na pewno nie jest to zrobione poprawnie. Czy jesteś w stanie pomóc mi, powiedzieć co mogę tam ustawić, co musi być zawsze ustawione itd.?

Edytowane przez Kubol
Youki
komentarz
komentarz

Przywróć UEFI do ustawień fabrycznych i nic nie zmieniaj. :)

Jak długo kostki w memteście były testowane?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.