x-kom hosting

Przeniesienie systemu

izka05
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,na wstępie proszę o wyrozumiałość ponieważ troszkę się interesuje ale nigdy nie byłam jakąś znawczynią komputerów.:P
 
Posiadam laptopa Dell Inspiron 7110 z oryginalnym systemem Windows 7.Był on w serwisie gdzie fachowcy wydali wyrok na dysk twardy ustalając,że zostało mu bardzo mało czasu ponieważ jego stan,praktycznie nie pozwala mu na sprawne działanie sugerując jednocześnie,aby przy następnym włączeniu komputera porobić kopię ważnych plików ponieważ jego życie to kwestia kilku dni.Kopię wszystkich zdjęć i wszystkiego co potrzebne już zrobiłam na pendriva teraz jedynie czekam aby włożyć nowy dysk.
 
Moje pytanie to czy po zmianie dysku na nowy recovery samo się odpali czy może przepadnie ze starymi danymi + czy istnieje jakaś możliwość aby zarówno partycję recovery jak i cały aktualny stan systemu "skopiować" jakoś na płytkę lub pendrive i po prostu wszystko przywrócić gdy w laptopie będzie siedział już nowy dysk bez żadnych nowych instalacji i innych zabaw w przywracanie?
 
Zależy mi na tym aby nie stracić możliwości przywrócenia systemu do stanu fabrycznego (partycja recovery)  +  zależy mi na tym aby nie utracić wszystkich sterowników,aktualizacji systemu i ogólnie wszystkiego co posiadam.
 
Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i pozdrawiam :wub:

 

 

 

@edit 
udało mi się wyczytać coś na temat programu norton ghost,wydaje mi się że może on okazać się zbawieniem w mojej sytuacji tylko jeszcze nie wiem czy można go uruchomić gdy na komputerze nie ma systemu Smile

 

 

 

Edytowane przez izka05

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz jeszcze obecnie zainstalowany system z tym starym dyskiem to możesz zrobić kopie recovery na zewnętrzny nośnik.

izka05
komentarz
komentarz

jesli go po prostu skopiuje na pendrive to nie bedzie problemu aby potem to uruchomic na tym dysku na ktorym nic nie bedzie?

Czy trzeba robić jakiś specjalny dysk bootowalny aby potem to recovery ruszylo jakos?

Youki
komentarz
komentarz

W Recovery powinna być opcja zrobienia kopii, samo skopionowanie może nie zadziałać

izka05
komentarz
komentarz

Dzięki Youki za starania :wub:

Zrobiłam na pendrive kopię recovery programem fabrycznie dodanym od Della i mam jeszcze jedno pytanko.

Samo wetknięcie pendriva wystarczy aby recovery wystartowało gdy będę już miała nowy dysk czy muszę jeszcze coś robić na przykład w biosie ustawiać tego pendrive jako bootowalnego czy coś?

Youki
komentarz
komentarz

O ile pamiętam to musisz chyba wejść w Recovery i dać opcję przywracania z zewnętrznego nośnika. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.