x-kom hosting

Monitor ~27" do 1100zł

Rash999
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

jak w temacie. szukam monitora w okolicach 27" za około 1100zł. monitor będzie służył zarówno do grania, jak i oglądania filmów, przeglądania internetu. Jak do tej pory znalazłem 3 interesujące mnie modele, ale jestem też otwarty na inne propozycje. Chodzi mi głównie o złoty środek pomiędzy graniem i oglądaniem filmów. Ponieważ stosunek to mniej więcej 50/50. Nie grywam też w fps'y, więc czas reakcji ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Bardziej zależy mi na dobrych kolorach i czerni do filmów.

 

1:https://www.morele.net/monitor-benq-gw2760hs-634720/

 

2:https://www.morele.net/monitor-iiyama-x2783hsu-b1-593923/

 

3:https://www.morele.net/monitor-iiyama-prolite-x2888hs-b2-690354/

 

I tu, w przypadku monitora iiyama 28" pojawia się pytanie. Orientuje się ktoś może, o co chodzi w przypadku końcówki oznaczenia B2 i B1? Jaka jest miedzy nimi różnica? Ponieważ można je znaleźć zarówno z jednym jak i drugim oznaczeniem.

 

Z góry dziękuje za pomoc, i pozdrawiam :>

Edytowane przez Rash999

piwot
komentarz
komentarz

Ja poszedł bym w IPSa i wybrał aoc ;)

Akuzativ
komentarz
komentarz

Ja bym się w ogóle zastanowił czy jest sens brać taki duży monitor do takiej rozdzielczości.

Evo87
komentarz
komentarz (edytowane)

Korzystam z tego Benka i jestem bardzo zadowolony. Rozdzielczość moim zdaniem jest ok choć pewnie większego bym nie szukał dla FullHD.

Monitora używam również do pracy i bałem się, że przy tej wielkości będą mnie razić czcionki w Wordzie- ale nie, jeśli nie siedzimy z nosem w monitorze to wygląda naprawdę elegancko. Choć rzeczywiście oglądając filmy najpierw zawsze szukam rozdziałki fullHD - już zwykłe HD wygląda wyraźnie słabiej, o niższych jakościach nie wspominając - przy tej przekątnej już widać różnice bardzo wyraźnie.

Wydaje mi się również, że ekran dość długo się uruchamia - przy czym mówię tutaj o wyłączaniu i włączaniu przyciskiem, w trybie stand-by tego problemu nie ma, czas odpowiedzi jest bardzo krótki.

Monitor podłączony mam kablem HDMI, siedzę troszkę dalej niż na długość wyciągniętego ramienia od monitora.

Co mi się podoba:

-świetne kolory, nawet przy dużym słońcu wysycenie jest moim zdaniem świetne; czerń jest głęboka i soczysta

-jednym przyciskiem można drastycznie zmienić ilość emitowanego światła niebieskiego;

-bardzo szybki czas reakcji - nie ma żadnych smużeń ani efektów rozmycia w grach.

 

Z głośników nie korzystam - sprawdziłem je tylko raz, i jest to jakość porównywalna z dźwiękiem z laptopa - do słuchania muzyki się to nie nadaje.

 

Edytowane przez Evo87
Dżony2
komentarz
komentarz

Witam

jakie macie opinie o tym  monitrze Della?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.