x-kom hosting

Pamieć ram

mellody
utworzono
utworzono

Witam ma problem. nie jestem zbyt ogarnięty na temat komputerów a chciałem sobie kupić pamięć ram mógłby ktoś mi doradzić? Posiadam  płytę główną ASUSTeK COMPUTER INC. H110M-K D3 i mój budżet na tą pamięć 400 zł. I czy mogła być to jedna kostka gdyż niestety mam tylko dwa sloty? 

znalazłem coś takiego tylko czy to było by dobre do mojej płyty głównej? https://www.olx.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-ballistix-sport-ddr4-16gb-2400mhz-CID99-IDkQs8k.html#3c97374dbb

detroitx
komentarz
komentarz (edytowane)

Twoja płyta nie obsługuje pamięci, którą podałeś. Jej częstotliwość wynosi 2400MHz, a obsługiwane to 1333, 1600, 1866. Ponadto jest to inna technologia. Ty masz DDR3, a to jest DDR4. Najlepszą opcją byłoby dokupienie pamięci o tej samej pojemności i częstotliwości jaką już posiadasz. Ostatecznie możesz pokusić się o zakup całego zestawu, a tę, którą już masz, sprzedać.

GoodRam DDR3 PLAY 16GB (2x8GB) -  https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-play-16gb-pc1600-2x8gb-blue-cl10-gyb1600d364l10-16gdc-554838/

Edytowane przez detroitx
bemol911
komentarz
komentarz

Tutaj nie taktowanie jest problemem, twoja płyta obsługuję pamięci DDR3/DDR3l natomiast ty znalazłeś kości DDR4.

 

Masz już jakiś RAM ?  

mellody
komentarz
komentarz

aha rozumiem czyli przez moja plyte bede musial 2x8 gb ewentualnie i ddr3 ok dzieki juz wiem. Dzieki za link

bemol911
komentarz
komentarz

Może to też być 2x 16GB ale wątpię żeby taka ilość pamięci była Ci potrzebna. 

mellody
komentarz
komentarz

Słuchajcie a jak już tu zacząłem mam pytanie drugie które się z tym wiąże. Prawdopodobnie kupie sobie ta pamięć co została tu podana, ale chciałem również zadowolić mojego młodszego brata i chciałem mu poskładać też komputerek który będzie w stanie udźwignąć taką grę jak bf4a może i wiedzmina 3na minimalnych  (ta pierwsza gra zawsze mu się marzyła a ma komputer, który nadaje się tylko na Cs 1.6). Mam takie rzeczy: płytę główną GigaByte ma77ot-ud3, starsza kartę graficzną geforce gtx 650, i dwie kostki ram DDR3 2x4 gb. I właśnie mam problem z procesorem chciałem coś mu kupić używanego(ze względu na niewielki budżet), coś co by udźwignęło takie gry jak podałem. Mógłby mi ktoś doradzić jakiś procesor do 150 zł najlepiej używany np. z allegro, bo na nowy mnie nie stać. I czy w ogóle te rzeczy będą współgrały ze sobą?

mellody
komentarz
komentarz

 a ten procesor będzie na pewno działał do ten płyty głównej? Bo miałem taka sytuacje, posiadałem dokładnie ten sam procesor wcześniej(aż wszedłem w historie zakupów allegro) do tej płyty głównej bo gdzieś ktoś mi też go polecił, ale gdy zaniosłem do serwisu( do którego zawsze chodziłem z takimi sprawami) to serwisant powiedział mi, że ten procesor nie pasuje i musiałem zwrócić.  W 100 % on powinien działać?

plyta.jpg

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, mellody napisał:

W 100 % on powinien działać?

 

Tak, ten procesor jest obsługiwany przez twoją płytę. 

Youki
komentarz
komentarz

Tak, będzie. Miałem kiedyś taką samą płytę główną. 

mellody
komentarz
komentarz

Dziękuje wam bardzo mocno za pomoc, a ten serwisant właśnie stracił klienta...

mellody
komentarz
komentarz

Witam ponownie, jednak jeszcze nie załatwiłem sprawy. Mam pytanie jeszcze co do tego procesoru którego dzisiaj jest licytacja a został tu podany.http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x-4-955-3-2-ghz-black-edition-i6766429363.html Przez pośrednika (nie mam możliwości samemu tego zrobić) dowiedziałem się od innego serwisanta, że tego procesoru są jakieś różne rodzaje i mogą nie pasować jakieś wtyki. to ten byłby odpowiedni do tej płyty głównej na pewno ma77ot-ud3 i czy w ogóle to prawda z tymi wtykami?

bemol911
komentarz
komentarz
6 minut temu, mellody napisał:

dowiedziałem się od innego serwisanta, że tego procesoru są jakieś różne rodzaje i mogą nie pasować jakieś wtyki. to ten byłby odpowiedni do tej płyty głównej na pewno ma77ot-ud3 i czy w ogóle to prawda z tymi wtykami?

 

Tak, są różne wersje(rewizje) tego modelu ale różnią się one przede wszystkim TDP, podstawka jest ta sama i wszystkie wersję będą pasować do twojej płyty. 

mellody
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli nie ma bata żeby nie działało? Ten konkretny z tego linku będzie działał?

Edytowane przez mellody

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.