x-kom hosting

Po zakupie Gigabyte RX 470 G1 wyłącza się PC, migają białe paski

Szotek505x
utworzono
utworzono (edytowane)

Od czasu zakupu nowej karty graficznej, mianowicie Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4GB podczas gry wiedźmin 3 nieraz wyłączył mi się komputer. Mignęły białe paski i obraz przestał być wysyłany do monitora. Po chwili komputer się uruchamiał ponownie. Nie zawsze jednak tak się działo. Zawsze podczas grania mam włączony MSI Afterburner. Z programu wynika, że temperatura GPU nie dochodzi nawet do 70 stopni (zazwyczaj jest ok 68-69). Często również zdarzało się tak, że po dopiero po wyjściu z gry, np GTA 5 dopiero na pulpicie komputer sie zawiesił i znów się zresetował. Od razu mówię, że wiem o konieczności wymiany zasilacza, ale jeszcze nie mam wystarczająco funduszy i chciałem sobie pograć na tym co mam. Niby według afterburner`a napięcie karty nigdy jeszcze nie przekroczyło 100W, co w połączeniu z mało prądożernym procesorem nie powinno stanowić wyzwania do tego zasilacza. Nie wiem więc czym to może być spowodowane. Może coś z systemem ?

Specyfikacja :

GPU:Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4GB

CPU: Intel i5 3350P

Płyta: ASUS P8H61-M LE R2.0

Zasilacz: Modecom ATX FEEL1 400W (Tak, wiem :/ )

RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Dysk: Seagate Baracuda 7200 obr 1TB

Edytowane przez Szotek505x

bemol911
komentarz
komentarz

Zacznij od wymiany tej podróby zasilacza, jak to nie pomoże to będziemy szukać dalej. 

 

Cytuj

Niby według afterburner`a napięcie karty nigdy jeszcze nie przekroczyło 100W, co w połączeniu z mało prądożernym procesorem nie powinno stanowić wyzwania do tego zasilacza.

 

Twój komputer pod obciążeniem pobiera ponad 200W a ten Feel na liniach 12V teoretycznie ma 250W a praktycznie mniej. 

  • Dobra wypowiedź 1
Xtreme35789
komentarz
komentarz

Według mnie to może być wina zasilacza.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.