x-kom hosting

Blue Screen i artefakty na ekranie

Maniuch
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam jakiś miesiąc temu grając pojawiły się artefakty na ekranie i bsod, pomyślałem że karta nie wytrzymuje podczas grania i zaprzestałem. Teraz od tygodnia takie czerwone piksele pojawiają się na ekranie nawet podczas przeglądania internetu i zaraz po tym dostaję bsod'a. Wydawałoby się, że winna jest karta skoro na ekranie mam dziwne rzeczy, ale komunikaty z bsod'a są różne i możliwe, że to nie karta a może coś innego lub w najgorszym przypadku kilka podzespołów.

Specyfikacje komputera:

MSI H61MA-E35 (B3) Intel H61 LGA1155 
Intel Pentium Dual-Core G840 LGA1155 
Verted3D Ati Radeon HD4850 1GB 
Fortron HEXA 400W 
GoodRam DDR3 4GB 1333Mhz CL9 x2
Seagate Barracuda SATA3

Tutaj lista bsod'ów z programu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/10jthkyhnnNZS-xN6NEZNxgFD5Y1Yo06NPkuWsIquC28/edit#gid=375379297

Podczas włączania komputera po napisie 'Zapraszamy' jest czarny ekran przez kilkanaście sekund potem ładuje się sama tapeta i po kilku sekundach ikony pulpitu.

Edytowane przez Maniuch

Youki
komentarz
komentarz

GPU kręcona czy stock?

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

Maniuch
komentarz
komentarz

Stock, nic nie ruszałem.

 

Pobrałem program i akurat podczas robienia zrzutów ekran zaczął wariować:

zLcKQ2q.png

Dostałem po chwili bsoda:

TZ5HhlC.png

 

Po restarcie komputera udało mi się zrobić zdjęcia temperatur:

wxD18Jb.png

sD0dmfb.png

Youki
komentarz
komentarz

GPU swoje lata ma. Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 100 MHz i sprawdź czy tak samo,

  • Dobra wypowiedź 1
Maniuch
komentarz
komentarz

Sprawdziłem też, że dla jednej kości(obojętnie której) nic się nie dzieje złego, przy dwóch po 4gb są bsody. Obniżyłem taktowanie i działa dla dwóch kości ram, mam nadzieję, że to będzie rozwiązanie na dłuższy czas i pozwoli spokojnie przeglądać internet, używać niezbyt wymagających programów bez żadnych wymagających gier.

Maniuch
komentarz
komentarz (edytowane)

 

 

//Na początku było okej, ale teraz po włączeniu komputera na ekranie są czerwone piksele, po kilkunastu sekundach znikają i pojawia się komunikat 'sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność' i wszystko później jest okej. Da się może coś z tym jeszcze zrobić? Bsody już się nie pojawiają.

Edytowane przez Maniuch
Youki
komentarz
komentarz

Dalej masz na karcie obniżone taktowanie czy domyślne już?

Maniuch
komentarz
komentarz

Obniżyłem w MSI Afterburner do 500Mhz i 800Mhz, w programie HWMonitor i CPU-Z pokazuje te wartości, ale w programie od karty graficznej pokazuje stare. Może w programie od karty pokazuje parametry domyślne, ale wydaje mi się, że mam ustawione te nowe wartości.

 

6Rny5XX.png

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź w GPU-Z wartości ,nie CPU-Z.

;) 

 

Maniuch
komentarz
komentarz

Są wartości po zmianie.

6bf.png

Youki
komentarz
komentarz

CPU-Z odczytuje domyślne wartości, a GPU-Z pokazuje Ci aktualne. :)

Maniuch
komentarz
komentarz

A dałoby się coś jeszcze zrobić na te czerwone piksele po włączeniu komputera? Po chwili ustępują ale trochę irytuje.

Youki
komentarz
komentarz

Możesz próbować metody z piekarnikiem.

 

Kołtun
komentarz
komentarz (edytowane)

.

Edytowane przez Kołtun

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.