x-kom hosting

Stale zagraniczne IP

koyotus
utworzono
utworzono

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w sprawach sieci jestem raczej zielony:)

 

Szukam rozwiązania następującego problemu:

Chciałbym łączyć się najpierw z zagranicznym serwerem, a dopiero następnie z niego z internetem. Rozumiem, że to jest VPN.

Z tym, że zależy mi na tym, aby moje IP po wyjsciu w świat bylo stale i należało tylko do mnie. Nie chcę sytuacji, że masa ludzi będzie miala takie samo IP, jak ja (darmowe VPN).

Cena VPN/serwera, czegos podobnego nie gra roli. Chcę tylko, aby były spełnione powyższe warunki.

 

Z góry bardzo dziękuję za każdą wskazówkę:)

Pozdrawiam

Tymecki
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o VPN, to na topce jest NordVPN i ExpressVPN, z tego co tam czytałem.

koyotus
komentarz
komentarz

Ale najważniejsza kwestia:

Czy poprostu sam VPN wystarczy, żeby spełnić moje oczekiwania:

-staly adres ip, należący tylko do mnie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że trzeba by zakupić serwer VPS w zagranicznej firmie hostingowej. Następnie skonfigurować na nim serwer VPN oraz router. Twój komputer łączył by się poprzez VPN ze zdalnym serwerem i jednocześnie miał go ustawionego jako domyślną bramę. Nie robiłem takich rzeczy i nie wiem czy mam rację, spytaj się na tym forum: https://ccie.pl/ w dziale routing.

Edytowane przez MasterYoghourt
koyotus
komentarz
komentarz

Tak zrobię. Dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.