x-kom hosting

Problem po formacie

Miechu2m
utworzono
utworzono

Czesc , 

Tak jak w temacie wykonałem format obu dysków komputera. Usunięto wszystko !

Teraz po starcie chcialem zainstalowac win 10  plyty iso z oficjalnej strony microsoftu . Pojawia sie jednak problem :  NTLDR is missing.

Lub po wybraniu z menu boot  po wlaczeniu wszystkiego do rozruchu oprocz napedu pojawia sie kominikat : 

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot devices and press key.

Plyta z win 10 siedzi i po wcisnieciu klawisza komunikat.znow sie pokazuje , co robic ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Z tego co piszesz wynika, ze masz 2 dyski i zdaje się oba podpięte. Zostaw tylko jeden dysk ten na system, drugi potem podepniesz. To było często przyczyną tego błędu.

Miechu2m
komentarz
komentarz

Nawet jezeli w biosie rozruch systemu z dysku jest wylaczony ?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli masz w biosie płytę na pierwszym miejscu a dysk na drugim to taki komunikat się pojawia, bo komputer nie potrafi znaleźć systemu i wtedy pomaga ustawienie dysku na pierwszym miejscu oczywiście jeżeli na dysku jest system. Ponieważ ty chcesz zainstalować system to musisz mieć CD/DVD na pierwszym miejscu więc błędu bym szukał po stronie napędu CD lub nieczytelnej płyty.

Miechu2m
komentarz
komentarz

Naped jest nowy i plytka tez. Mam inną płyke z win 7 , dzialała a teraz nie

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to pozostaje sprawdzić czy w biosie ustawienia są dobre dla instalacji w uefi. Ewentualnie czy na dysku masz partycje ustawioną jako aktywna.

Miechu2m
komentarz
komentarz

A jak to zrobic , szukalem wszelkich opcji i tego nie widzialem

Dark_Moon
komentarz
komentarz

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589/2

Żeby zainstalować Windows w trybie UEFI system na płycie musi być 64-bitowy i na płycie powinny być pliki bootmgr.efi i folder efi

 

i jeszcze tutaj może bardziej przejrzyście

http://www.centrumxp.pl/Windows8/2478,Instalacja-Windows-8-z-wykorzystaniem-UEFI.aspx

Tutaj był podobny temat i na końcu autor pytania napisał jak poustawiał opcje w biosie.

http://www.forumpc.pl/topic/430506-problem-z-instalacją-windowsa-dziwny-bios/#comment-2663775

Miechu2m
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwna sprawa wlozylem plyte dvd z win xp ( tak wiem nie zainstaluje sie ) ale instalator odpalil potem sie wylaczyl.

Przt plycie win 7 lub 10 juz nie reaguje , a wiem ze win 7 jest sprawny

 

Jak moze.czytac xp a nie 7 i 10?

Wyjecie dysku nic nie dalo 

 

Edytowane przez Miechu2m
Miechu2m
komentarz
komentarz

Do zamkniecia dzieki

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.