x-kom hosting

Nie mogę zainstalować sterowników VIA, komunikat "W pakiecie oprogramowania brakuje kilku istotnych plików"

raVadrian
utworzono
utworzono

Witam.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Nie mogę nagrywać dźwięku z komputera, co zawsze robiłem przy pomocy stereo mixa na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Pewnego dnia przestałem korzystać z integry, bo przerzuciłem się na zewnętrzną kartę usb (DAC). Było z tym trochę perturbacji w ustawieniach dźwięku, ale jak w końcu zaktywowałem tego DACa, to przez dłuższy czas nie korzystałem z integry. Jednak teraz znowu chcę nagrywać dźwięki z kompa, a DAC nie daje mi tej możliwości przez brak mix stereo. Tyle że na integrze też już tego mix stereo nie ma. Z tego co pamiętam pojawiał się on po zainstalowaniu sterowników VIA. Tyle że teraz nie mogę ich zainstalować, bo pojawia się komunikat

"W pakiecie oprogramowania brakuje kilku istotnych plików. Skontaktuj się z dostawcą usługi, aby ponownie pobrać pakiet oprogramowania. Naciśnij OK, aby zakończyć działanie kreatora instalacji".

Sterowniki próbowałem instalować zarówno z płyty, jak i różnych innych źródeł z internetu, w tym ze strony producentów- zawsze ten sam komunikat. Instalowałem też Realteka i chipset do płyty głównej. No ale tak jak napisałem myślę, że to kwestia sterowników VIA, których nie mogę zainstalować.

System to Windows 8.1

Płyta główna to Gigabyte 970A-UD3 rev 1.2

Układ audio zintegrowany z płytą: 

  1. Realtek audio codec
  2. Obsługa High Definition Audio

raVadrian
komentarz
komentarz

Jeszcze małe doprecyzowanie: jak wróciłem do tej integry, to niby był mix stereo, ale ogólnie coś się stało z dźwiękiem, głośniki wydawały różne hałasy i eho, chyba że się w systemie ściszyło do 20-30% i słuchało tak bardzo cicho. Wtedy zacząłem odinstalowywać te sterowniki, instalować na nowo (właściwie dało się tylko Realteka) i dźwięk wrócił do normy, ale mix stereo zniknął na amen.

Ze sterownikami VIA cały czas to samo. Próbowałem jeszcze raz wyczyścić wszystkie stery dźwiękowe. Usunąłem to co było z nazwą VIA przez advanced uninstaller pro- bez zmian. Usuwałem wszystko co związane z dźwiękiem również przez Driver sweeper. Zresztą w panelu sterowania w "sprzęt i dźwięk" wciąż tkwi ikonka "VIA HD Audio Deck", ale kompletnie nic się z nią nie da zrobić. Ponadto jak na dysku C wpisałem w wyszukiwarce "VIA", to wyskoczyło 25 elementów, głównie systemowych o nazwach np. "viasysfx.dll", "viahduaa.sys", "viaid.sys.", "viahdb01.PNF" itp. Domyślam się, że nie mogę tak tego wszystkiego na chama usunąć ręcznie   :P . I co tu dalej robić? Format całego dysku coś da?

____7____
komentarz
komentarz

Mi osobiście pomogło zgranie plików z systemu na dysk zewnętrzny i reset. Wtedy wszytko wroci do stanu na początku :)

raVadrian
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, problem rozwiązany. Zacząłem grzebać w menadżerze urządzeń i tam zaktualizowałem sterownik wybierając ręcznie folder z VIA na płycie CD. W ten sposób sterownik się zainstalował, choć przez kreatora instalacji wyskakiwał błąd. Pojawiło się mix stereo i działa jak należy. Trochę mi głupio, że wcześniej nie zauważyłem tak prostego w sumie rozwiązania, ale zawsze to doświadczenie, żeby korzystać z menadżera urządzeń przy problemach. 
Pozdrawiam.

Edytowane przez raVadrian

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.