x-kom hosting

Laptop do wymiany?

dreth
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio widzę coraz większe spadki w wydajności laptopa, samo uruchomienie i załadowanie się do pulpitu i używalności zajmuje 5-10min, duże temperatury  podczas grania ~90C, w bezczynności skacze miedzy 50-65C.
Wszystko się powoli włącza, czasem zagram w LoLa tam tez fpsy spadają nieraz do 10-15. Laptop był czyszczony jakoś 2 lata temu była zmieniana pasta. Nie jest zaśmiecony, oprócz niezbędnych programów mam na nim 3 gry i nic więcej, choć nie wiem czy to ma znaczenie. Nie jest pierwszej młodości, kupiony dokładnie 5 lat temu , da się coś z nim jeszcze zrobić czy jednak jego okres użytkowania dobiega końca?

 

SAMSUNG 300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA (CPU)
Intel Core i3 2350M @ 2.30GHz
NVIDIA GeForce GT 520MX
8GB RAM

Youki
komentarz
komentarz
13 minut temu, dreth napisał:

Laptop był czyszczony jakoś 2 lata temu była zmieniana pasta.

Przydałoby się ponownie.

Poza tym pokaż zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health.

 

dreth
komentarz
komentarz

hd tune ss.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Zrób jeszcze pełne skanowanie w zakładce Error Scan.

dreth
komentarz
komentarz

hd tune 2.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Ten dysk jest w kiepskim stanie i poza temperaturami on może być głównym problemem.

 

dreth
komentarz
komentarz

Dało by się złożyć jakiś sensowny pc pod gry np CSGO, LoL za 3000 - 3500zł ?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, dałoby się.

Monitor masz czy także wliczyć?

dreth
komentarz
komentarz

Nie mam, myślałem nad jakimś używanym. Na samą skrzynkę chcę te ~3500 przeznaczyć to monitor osobno mógłbyś podać jeśli to nie problem ;)

Youki
komentarz
komentarz

Podaj od razu ile masz do wydania na monitor, tak będzie łatwiej.

 

dreth
komentarz
komentarz

600zł

Youki
komentarz
komentarz

Intel I5 7400

AsRock H110M-HDS
Geil 16 GB 2400 MHz CL15

WD BLUE 1 TB 7200 RPM SATA 600

SIlentiumPC Gladius M35 PureBlack

Corsair CX 450M

LG GH24NSD1

Asus RX 480 8 GB STRIX

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

Samsung S24F350FHUX

Razem 4072  zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem z płytą główną z możliwością podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu obudowy. 16 GB pamięci operacyjnej w dwóch kostkach. Taka wartość wystarczy z zapasem. Dwa dyski: wydajny, pojemny SSD na system i programy na pamięciach MLC objęty 5 letnią gwarancją oraz klasyczny HDD o pojemności 1 TB na dane. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, piwnicę oraz filtry przeciw kurzowe. Zasilacz posiada modularne okablowanie w oplocie, przetwornicę DC-DC oraz również 60 miesięczną gwarancję producenta. Wydajny układ graficzny z dość przyzwoitym, pół-pasywnym systemem chłodzenia. 24 calowy monitor z matrycą PLS oraz technologią FreeSync.

 

Złożenie zestawu oraz aktualizacja BIOS wykonywana jest za darmo.

Youki
komentarz
komentarz

Przy obecnych cenach nie opłaca się dorzucać, dużej różnicy w większości gier nie ma.

 

Prosaid
komentarz
komentarz

Spokojnie za tańsze pieniedze do CS złozysz dobry sprzęt więc nie mart się pograsz komfortowo 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.