x-kom hosting

Jaka płyta główna do plus minus 100 zł LGA 775

Leider
utworzono
utworzono (edytowane)

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów
Jeżeli piszę w złym dziale proszę moderatora o przerzucenie go w odpowiedni.

 

Do setna. Chciałbym kupić płytę główna pod LGA 775 która ruszy procki np Quada :) najlepiej pod microATX

Obecnie posiadam plyte Asus leonite 2 (z zestawu compaq). I max obsługuje 2 duo e6700 (obecnie mam wsadzonego E6600 ale mam jeszcze E6850)

na systemach x64 nie radził sobie za dobrze więc latam na x86 - poza tym max obsluguje 3,3GB RAM co no wiadomo na dziś jest to nic i chciałbym conajmniej 4 i więcej.

Jaką płytkę byście mi polecili (planuje kupić na allegro bądź z olx ale to już tylko odbiór osobisty) która jest na microATX (taką mam obudowe) i uciągnęłaby core quada?

W pracy lata mi w kompie asus p5k/epu - ale to jest pełny ATX a mi do obudowy nie wejdzie. No może że jak coś naprawde fajnego za około 100 zł znajdę to jestem w stanie zmienić obudowę.

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Leider

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz unowocześniać sprzęt na podstawkę 775 to jest to pułapka finansowa czyli inaczej - więcej będzie cię to kosztować niż ci się wydaje a efekty będą mizerne.

Kiedyś zrobiłem sobie listę procesorów na 775.

 

Quad.thumb.png.51a0b1db4c9abec17e5c1484add31a0f.png

 

Ceny tych używanych procesorów są ze sklepu CEX i prawdopodobnie po przeliczeniu będą niższe niż na Allegro. Zwróć uwagę, że Quad pobierają do 95 w (kolejność od góry od najlepszych) a te pierwsze modele nawet do 105 W. Za prąd zapłacisz więcej. Widać wyraźnie, że nawet jak kupisz nową płytę to Quad nie opłaca się kupować a zamiast tego lepiej kupić najlepszy Core 2 Duo E8600. Do tego musisz dokupić pamięć DDR2, bo chcesz jej więcej.

Na Allegro są płyty z zawyżonymi cenami z i nie spełniają twoich warunków.

W sumie lepiej uzbierać trochę pieniędzy i kupić coś lepszego niż na podstawkę 775.

Leider
komentarz
komentarz

hmmm.
Co do RAMu to mam więcej (w sumie jakieś 8GB w czterech kościach) także jeżeli o to chodzi to nie będę musiał dokupować.

 

Ale ogólnie trochę mnie zastopowałeś z kupnem...
a ogólnie coś lepszego od tego asus leonite 2 za jakieś śmieszne pieniądze bym chociaż wsadził tego E6850?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Też chciałem unowocześniać na szybko kupiony stary komputer ale odpowiedziano mi na tym forum, ze to nieopłacalne. Przeanalizowałem więc to dokładnie i rzeczywiście nie warto. Jeżeli się uprzesz i będziesz chciał kupić lepszą płytę to na stronie tego sklepu jest spis takich płyt (nie chodzi o to, żebyś z tego sklepu kupował tylko oni do każdej płyty podają szczegółowe parametry czego na Allegro nie ma). Więc możesz sobie znaleźć kilka, które będą miały odpowiednie parametry i później poszukać takiej na Allegro. Wtedy zobaczysz, ze to nieopłacalne.

http://www.pcupgrade.co.uk/category.asp?categoryid=260&Sort=6

Płyty posortowane od ceny najniższej do najwyższej. Jak jest zero to pewnie nie mają w tym sklepie. Płyta musi obsługiwać FSB 1333 MHz, żeby to miało sens, bo Qaud tak mają.

Są takie płyty w Komputronik ale po około 300 zł. Nie warto do takich płyt stosować dysku SSD, bo będzie działać tylko na pół gwizdka z powodu ATA II tylko do  300MB/s.

Większa ilość pamięci (więcej niż 4 Gb) nie robi wielkiej różnicy na tym sprzęcie a jest wystarczająca dla Windows 7 i 8.1 nawet 64 bit. Pamięć nie jest wiele szybsza, bo zazwyczaj jest to max 1066 MHz. Niewielka różnica jak masz np. 800 MHz. W sumie będziesz musiał wydać około 300 zł podczas gdy za 700 zł (bez dysku) możesz poskładać sobie nowy komputer z najtańszych części np. na morele. Który będzie dużo szybszy niż ten unowocześniony na 775.

----------

Dla E6850 też musi być FSB 1333. Problem może być ze 4 gniazdami na pamięć, bo zazwyczaj są one w płytach ATX. Jakbyś nie spojrzał wydasz więcej niż to warte.

Faktyczna cena tego procesora w sklepie CEX to po przeliczeniu to od 2 do 5 zł. I tyle jest on wart. Na Allegro ceny są od 20 zł do 35 zł.

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Leider napisał:

A ta płyta za 30 zł by była w miarę ok?

 

 

Nie, ta płyta nie obsługuję Quadów, max to E6700.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.