x-kom hosting

P5Q ramy

Arrogante
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , mam problem ze znalezieniem dobrych ramow pod ta plytke . Tutaj znajduje sie lista kompatybilnych pamieci do tej platformy. https://www.asus.com/Motherboards/P5Q/overview/

Niestety nie moge polapac sie w tym ze plyta obsluguje do 16gb a nigdzie nie ma ramow np 2x4gb lub 4x4gb bo domyslam sie ze wiekszych pojemnosci niz 4gb nie obsluguje ale wlasnie nie ma nigdzie tych czworek !! jak sa, to na allegro dopisek (tylko do amd) wiec nie wiem od czego to zalezy. Pomocy!

 

Obecnie mam 2x2 gb a zalezy mi zeby byly przynajmniej czworki bo mam zamiar dokupowac jej xeona i w przyszlosci dolozyc jeszcze 2x4gb (poki co powinno wystarczyc mi 8)

Obecnie mam e6600 i radka 5670 hd 1gb

Edytowane przez Arrogante

bemol911
komentarz
komentarz
21 minut temu, Arrogante napisał:

Tutaj znajduje sie lista kompatybilnych pamieci do tej platformy. https://www.asus.com/Motherboards/P5Q/overview/

 

Na to nie zwracaj uwagi, te listy są bardzo skromne ponieważ producent nie jest w stanie przetestować wszystkich dostępnych modułów na rynku. 

 

21 minut temu, Arrogante napisał:

Obecnie mam 2x2 gb

 

To dokup kolejne 2x2GB lub 2x4GB (kości 4GB DDR2 są bardzo drogie i nieopłacalne) o takich samych parametrach. Jak nie jesteś pewien jakie kupić to podaj model obecnych pamięci. 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Arrogante
komentarz
komentarz

Dzieki za szybka odpowiedz. Problem w tym ze PC2-6400 (800MHz) [bo podobno mniejszych sie nie oplaca] nie ma zadnej 4gb w jednej kosci a jak juz jest to dopisek(tylko do amd)

bemol911
komentarz
komentarz

To dokup 2x2GB, 8GB RAMu będzie wystarczającą ilością nawet po zmianie procesora na Xeona. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.