x-kom hosting

Lenovo G 50-70 - problem z dyskiem i instalacją systemu

ravek93
utworzono
utworzono

Witam , mam problem z laptopem Lenovo G 50-70 , od nowości był na nim win 8 , jakiś czas temu przerzuciłem się na win 7, gwarancji już nie ma . 
Otóż podczas pracy komputera od tak padł dysk twardy (prawdopodobnie od tak )  , 500 gb  , w biosie był nie wykrywalny , jak by był nie podłączony . Podłączyłem drugi dysk ze starego laptopa , 320 gb który prawdopodobnie został wcześniej sformatowany . W biosie dysk jest wykrywany , istnieje na liście boot menu , jednak podczas instalacji windowsa 7 pojawia się problem , jest dysk , miejsce nie podzielone na partycje ale nie mogę stworzyć nowej partycji ,wyskakuje komunikat "nie można utworzyć nowej partycji w wybranym nieużywanym miejscu bląd 0x80070017 " . Próbowałem instalacji z dwóch nośników , które działały na innych komputerach , oraz strwożenia partycji programem z poziomu cd boot GParted jednak on nie może odnaleźć dysku , wyskakuje komunikat "input/otput error during read on /dev/sda" . W biosie nie ma zbyt wielu opcji co do dysku , pod opcją SATA Controller Mode mam do wyboru AHCI lub Compatible , ale zmiana nic nie pomaga .
Wiec w czym problem , zły dysk czy coś z płytą główną , może ktoś coś pomoże ?

DSC_0062.JPG

DSC_0063.JPG

DSC_0064.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0066.JPG

ravek93
komentarz
komentarz
Już udało mi się to zrobić w dziwny i banalny sposób ! 
Zrzuciłem na pendrive instalkę windowsa 8 , odpaliłem instalator i dopiero on wykrył wykrył że na tym dysku istnieją 3 partycje , których inne instalatory i programy nie widziały , usunąłem je i nastepnie odpaliłem instalator win 7 i stworzyłem nowe .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.