x-kom hosting

Nie mam obrazu, gdy podepnę monitor do grafiki kablem HDMI

Ciechowicz
utworzono
utworzono

Witam mój problem zacznijmy od opisu komputera: 
Płyta główna - Gigabyte GA-Q67M-D2H-B3 
Procesor - Intel Celeron G550 
Zasilacz - Seasonic-500HT Active PFC F3 500 watts 
Karta graficzna - Gigabyte GeForce ® GT 730 2GB 
Ramy - DDR3 5GB 533MHz 1x2GB 3x1GB 

No to tak, jednego razu włączam komputer i nagle zatrzymuje się na logo biosu i włączyć się nie chce. 
Więc przełożyłem kabel HDMI do płyty głównej ale obraz wcale się nie chciał pokazać, więc trochę pokombinowałem. 
Doszedłem do tego że jeśli jest podłączona karta graficzna do PC i kabel do niej to zatrzymuje się na logo bios, a jeśli podłączę kabel do głównej to nie ma wcale obrazu. A jeśli odłączę kartę graficzną podłącze do płyty to odziwo działa, a dziwne jest to że jeśli zainstaluje sterowniki do karty zintegrowanej to po restarcie PC i gdy jest ładowanie systemu jest czarny ekran i trzeba zrobić przywracanie systemu. 

P.S Próbowałem z innym zasilaczem i inną grafą i to samo grafy działają na innym PC. Włączałem bez ramów dysków itp komputer, restart biosu prawie wszystko i nic! 
Dziękuje z góry za przeczytanie i proszę o pomoc!

Youki
komentarz
komentarz

W obydwu złączach PCI-E sprawdzałeś czy tak samo?

Ciechowicz
komentarz
komentarz

Jest tylko jedno PCI x16 

bemol911
komentarz
komentarz

Na samym dole płyty masz jeszcze złącze x16.

Ciechowicz
komentarz
komentarz

A karta pracująca w PCI x16 będzie mogła tam działać?

 

bemol911
komentarz
komentarz

Tak, ten slot działa w trybie x4 tylko w przypadku CrossFire czyli jak masz dwie karty.

Ciechowicz
komentarz
komentarz

Właśnie sprawdziłem i jest tak jak opisałem mój problem, czyli z wsadzoną kartą graficzną i podłączonym kablem do zintegrowaniej nie ma wcale obrazu,a jak pdłądcze do grafy to zatrzymuje się na logo bios i na nic nie reaguje.

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Ciechowicz napisał:

czyli z wsadzoną kartą graficzną i podłączonym kablem do zintegrowaniej nie ma wcale obrazu

 

Musisz wymontować kartę niezintegrowaną aby był obraz.

 

Spróbuj zaktualizować BIOS płyty głównej.

Ciechowicz
komentarz
komentarz

Tak jak mówisz jutro na spokojnie spróbuje update biosu. Jeśli nie bedę umiał to pomożesz?

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Ciechowicz napisał:

Jeśli nie bedę umiał to pomożesz?

 

Pewnie, jak nie ja to ktoś inny się znajdzie. 

Ciechowicz
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko jak było wszystko w porządku to nie widzę potrzeby update. W sumie to można sprobowac ale zrobie formata i zainstaluje 32 bitowy system zeby zaktualizowac bios z poziomu windowsa

Edytowane przez Ciechowicz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.