x-kom hosting

Wymiana HD7870 na RX 470

kewin86
utworzono
utworzono (edytowane)

Chcę kupić nową grafikę, pod ten zestaw:

i5 3570 (bez K)

8GB ddr3

Zasilacz z czarnej listy(;-))

Monitor 1080p

 

Gry w jakie gram: GTA V, Rise of the Tomb Rider, Far Cry 4 i Primal, World of Warships, czasem BF3 i 4, a teraz kupiłem sobie nowego Hitmana, który laguje w niektórych lokacjach na LOW.

Planuje w przyszłości nabyć Arme 3 i nowego Residenta.

Poza BF'ami w większości gier wystarcza mi w miarę stabilne 30 FPS. Bez spiny.

 

Za 850zł mogę mieć używkę MSi RX470 4GB z gwarancją 31 miesięcy.

 

Pytania:

- czy wzrost wydajności będzie zauważalny? i czy 4gb wystarczą?

- czy za te pieniądze znajdę wydajniejszą kartę?

- czy te nowe radeony można modyfikować w biosie(zależy mi głównie na zmianie ustawień wentylatorów i ew. power limit(o ile coś takiego jest))?

 

Edytowane przez kewin86

Youki
komentarz
komentarz
21 minut temu, kewin86 napisał:

Za 850zł mogę mieć używkę MSi RX470 4GB z gwarancją 31 miesięcy.

Za 899 zł jest nówka, ten sam model. Do tego model od Gigabyte, dość cichy jest za 799 zł, 36 miesięcy gwarancji :cfaniak: 

 

Wzrost wydajności będzie widoczny.

 

Monitor posiada cyfrowe złącze?

kewin86
komentarz
komentarz
27 minut temu, Youki napisał:

Monitor posiada cyfrowe złącze?

Tak, obecnie jest pod DVI: https://www.morele.net/monitor-dell-p2314h-859-bbbe-nastepca-pod-id-911286-606670/

Czy podłączenie przez DisplayPort będzie lepsze?

 

Choć sam obecnie mam Gigabyta i sobie chwalę to wolałbym jednak MSI, ze względu na (chyba) najlepsze chłodzenie. Używka mi nie przeszkadza.

 

 

53 minuty temu, kewin86 napisał:

- czy za te pieniądze znajdę wydajniejszą kartę?

- czy te nowe radeony można modyfikować w biosie(zależy mi głównie na zmianie ustawień wentylatorów i ew. power limit(o ile coś takiego jest))?

 

Youki
komentarz
komentarz

Może być i przez DVI. Pytałem ogólnie, czy nie masz przypadkiem monitora tylko i wyłącznie z analogowym złączem.

Ten Gigabyte jest w wystarczająco chłodny, dość cichy, zawsze można się jeszcze w undervolting pobawi.

Do 900 zł z nówek za bardzo nic wydajniejszego nie dostaniesz.

krzyhox
komentarz
komentarz

Oczwiśćie,że wzrost będzie ogromny,że tak powiem. Sam miałem wcześniej taką kartę jak ty i kupiłem rx 470 i mega wydajność.

http://hwbench.com/vgas/radeon-rx-470-vs-radeon-hd-7870-ghz-editiono około 100 procent większa wydajność 

kewin86
komentarz
komentarz

Ok dzięki a co z kwestią edycji biosu? Z tego co widzę radeon bios editor nie jest aktualizowany od 2011r.:

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-radeon-bios-editor/

Czy nie będzie problemu zmienić ustawienia wentylatora, napięć itp.?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.