x-kom hosting

Kupno używanego HDD - Na co zwracać uwagę?

dieludolfs
utworzono
utworzono

Witam, chcę nieco rozbudować swojego wiekowego PC w dodatkowy dysk do przechowywania cennych danych i poszukuję jakiegoś używanego HDD o pojemności 250-320GB. Na co zwrócić szczególną uwagę kupując taki używany dysk, aby mieć pewność, że posłuży jeszcze przez długi czas? Z pewnością domyślam się, że dużą rolę odgrywa czas jaki dysk wypracował oraz zerowa ilość błędów, bad sectorów etc. Co natomiast z parametrem "04 Start/Stop Cound"? Czy im niższy wynik tym lepiej?
Mam na oku twardziela o parametrach jak na poniższym zdjęciu. Z tego co widzę dysk pracował ciągle przez dobre 561 dni, przy czym komputer był wyłączony tylko 96 razy (parametr Power Cycle Count). Nie wiem tylko jak odczytać wartość Start/Stop Count, która wynosi 123? To dobry wynik i czy warto zawracać sobie tym dyskiem głowę?

 

c80f682a4ad3b5c38c8e2800080a.jpg

Youki
komentarz
komentarz

A co to konkretnie za model dysku oraz w jakiej cenie?

Mateusz B
komentarz
komentarz

Zwracaj uwagę podczas kupna na zdjęcia ponieważ może być uszkodzony gdy naklejka jest obdrapana czy coś bo pod nią są śruby i oznacza to że ktoś tu majstrował w środku ;)

dieludolfs
komentarz
komentarz

Dysk to WD Blue, konkretnie model to WD250AAKX. Wizualnie jest ładnym stanie, pochodzi on rzekomo z demontażu markowego komputera. Na alledrogo wystawił go do licytowania jakiś użytkownik, który zajmuje się sprzedażą używanych dysków. 
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2181919&order=m

Twardziel jest do zlicytowania od złotówki, zdecydowałem się na WD Blue gdyż mam do nich największe zaufanie, w moich komputerach śmigają bezawaryjne od lat i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby jakiś padł ;)
 

Youki
komentarz
komentarz

Do 60 zł z KW można licytować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.