x-kom hosting

[2500] Internet, komfortowa praca, niewymagające gry SSD

rafael91
utworzono
utworzono

Witam,

Mój stary składak (złożony z Waszą pomocą) kończy już 10 lat i czas go odesłać na emeryturę.

Przejrzałem forum i złożyłem zestaw jak poniżej. Prośba o ocenę czy nic nie będzie się gryźć i czy to optimum przy podanym budżecie. Komputer ma służyć do komfortowego przeglądania internetu i codziennego użytku - to priorytet. Chciałbym również odpalić na nim takie gry jak: FIFA 17 + przyszłe odsłony, CS GO, Football Manager i nic więcej. Ewentualnie służyłby czasem do kalkulacji większych baz danych w excelu.

Budżet max 2500 bez Windowsa. Monitor zostawiam na ten moment, mam LG W2240 (złączne D-SUB, z tego co czytałem będzie mi potrzebny adapter)

 

link do zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/wTGEWL/

 

Płyta główna: Płyta główna MSI H110M PRO-D

Procesor: Procesor Intel Core i3-6100 - pytanie czy warto dokładać te 250 zł w stosunku do G4560

Karta graficzna: Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti

Dysk twardy: Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB  - 240 GB jest dla mnie wystarczające

Pamięć: GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15

Zasilacz: Zasilacz Antec VP 500 - 500W  - pytanie czy mogę użyć swojego Chiefteca 450W, z drugiej strony zastanawiam się czy z uwagi na 10 lat pracy nie powinienem bezwzględnie go wymienić

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

 

Z góry dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz
9 godzin temu, rafael91 napisał:

pytanie czy warto dokładać te 250 zł w stosunku do G4560

Oczywiście, że nie warto.

 

Jaki to dokładnie model Chiefteca, sprawdzałeś stan kondensatorów?

Bez zasilacza w tej cenie można wziąć I5 7400 + Iridium PRO razem z GTX 1050 Ti już. ;) 

rafael91
komentarz
komentarz
2 hours ago, Youki said:

Oczywiście, że nie warto.

 

Jaki to dokładnie model Chiefteca, sprawdzałeś stan kondensatorów?

Bez zasilacza w tej cenie można wziąć I5 7400 + Iridium PRO razem z GTX 1050 Ti już. ;) 

W takim razie zdecyduje się na g4560 a resztę dołożę do monitora , który i tak muszę w końcu wymienić. 

Ten się nada? Zależy mi na dwóch złączach HDMI. https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/ 

 

Co do zasilacza to nie wiem, a nie mam dostępu do kompa w tym tygodniu. Jednakze raczej wymienię, nie chciałbym ryzykować że się spali staruszek i pociągnie resztę podzespołów.

Youki
komentarz
komentarz

O ile nie przeszkadza CI wysoka, minimalna wartość luminancji to może być.

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.