x-kom hosting

[3000] Jaki Laptop do gier ?

Apuroks
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej jestem dosyć zielony w tym temacie gdyż to będzie mój pierwszy "lepszy" laptop. Sprzęt będzie mi służyć głównie do grania w CS go i Lola chociaż nie ukrywam ,że chciałbym po testować na nim tytuły takie jak Dying Light na stabilnych +30 fps'ach jeśli chodzi o cs a myślę o jakiś stabilnych 60 fpsach na high/medium . Mam kilka kandydatów Dell inspiron 3543 i7

Lenovo z51-70 i7

MSI Gp 60

Jak myślicie czy są to do odpowiednie laptopy do tych tytułów mam nadzieję ,że pomożecie i ewentualnie doradzicie coś dobrego :). Dodam jeszcze ,że nie widzę większego sensu FHD w laptopie być może jestem w błędzie . Jeśli chodzi o system operacyjny nie wiem nie znam sie.Dzękuje za poświęcony mi czas :)

 

Edytowane przez Apuroks

Youki
komentarz
komentarz

Wszystkie nie są dostępne i patrząc po konfiguracjach to raczej już nie będą, bo nie są to najświeższe modele.

Będziesz w stanie dopłacić te 100-200 zł?

Wydajny, 4 rdzeniowy procesor, matowa matryca FHD, karta na wydajniejszych pamięciach GDDR5.

http://www.komputronik.pl/product/360823/msi-gl62-6qe-1807xpl.html

Apuroks
komentarz
komentarz (edytowane)
Youki
komentarz
komentarz

Pamięć RAM możesz zawsze wymienić, CPU/GPU nie wymienisz a podany Acer ma znacznie wolniejszy, 2 rdzeniowy CPU i równie wolniejszy układ graficzny, który niezbyt dobrze sobie radzi z grami pokroju DL czy W3, a mowa o ustawieniach najniższych.

  • Dobra wypowiedź 1
Apuroks
komentarz
komentarz

Ok dzięki wielkie chyba zdecyduje się  na wersję 4gb i kostkę 8gb do kupie i wymienię we własnym zakresie :V

Youki
komentarz
komentarz

Dołożysz, są dwa złącza, więc jeśli kupisz kostkę 8 GB to będziesz miał łącznie 12 GB. Taka wartość spokojnie wystarczy na dłuższy czas :V.

Raglad
komentarz
komentarz

Posiadam takie Acera z 8 ramu i szczerze mowiac mozesz zapomniec o graniu w dying light czy wiedzmin 3

Gdybym mial jeszcze raz kupowac laptopa zdecydowanie bym poczekal i dozbieral na msi 

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

MSI GL62 będzie lepszym wyborem z tutaj podanych

WszystkozAmeryki_com
komentarz
komentarz

Mogę się zgodzić, MSI GL62 będzie lepszy i nawet nie chodzi o samą konfigurację- chociaż tutaj również wygrywa, ale także o jakość wykonania czy kulturę pracy Jeżeli nie zależy Ci na systemie operacyjnym i jesteś w stanie dopłacić te 200zł, to wg mnie nie ma się nad czym zastanawiać.

  • 3 tygodnie później...
Apuroks
komentarz
komentarz

Sprzet dotarł do mnie Msi GL62 QE w konfiguracji 8gb i sprawuje sie wysmienicie kupilem go za 3150 zł i nie żałuje gry pokroju Dying Light 900p smigaja w ok 40-45 klatkach na ustawieniach medium z synchronizacja pionowa i dodatkami od Nvidii , Sleeping Dogsy na ultra 900p 60 Polecam zdecydowanie warto doplacic . Laptop na bateri działa zadziwiająco długo :)

Dzieki wam wszystkim za pomoc w dokonaniu właściwego wyboru :* ♥

Sidzio
komentarz
komentarz (edytowane)

witam mam to samo pytanie Youki wysłał lapka msi za 3000, ale znalazłem laptopa z takimi samymi parametrami 300 zł drożej:

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-700-i5-6300hq-4gb-1tb-gtx950-4gb-i6675069324.html

 

ma mniej ramu ale to da sie dokupić, większa pamięć karty graficznej. Więc chyba nawet ten lepszy

Edytowane przez Sidzio
Youki
komentarz
komentarz

To zależy, bo jeśli to GTX 950M na pamięciach GDDR3 to większa ilość pamięci nic nie da.

Sidzio
komentarz
komentarz (edytowane)

tam ddr4 napisane, co prawda pamięc nie wiem jak to sie tyczy grafiki

Edytowane przez Sidzio
bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Sidzio napisał:

tam ddr4 napisane

 

Tak ale pamięć DDR4 jest zamontowana w płycie głównej a musiałbyś się dowiedzieć jaki rodzaj pamięci ma karta graficzna. 

Sidzio
komentarz
komentarz (edytowane)

no dobra, ale i tak cenowo niezły laptop, a jak to jest z grafiką, podbno 850m lepsza od 950

Edytowane przez Sidzio
Prosaid
komentarz
komentarz

Nie GTX950m jest nowsza przez co lekko wydajniejsza. GTX960m np było od 860m o 10 % lepsze

Sidzio
komentarz
komentarz

ale też jak bedzie na gddr3 to nie ma dużo różnicy pomiędzy obiema kartami

bemol911
komentarz
komentarz

Karta z DDR5 jest do 25% wydajniejsza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.